[POMOC] uprawnienia w AD - TS409

Dyskusja w 'Windows Active Directory' rozpoczęta przez użytkownika maly1978, 20 Wrzesień 2009.

Ładowanie...
  1. maly1978

maly1978 Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    03:11
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Witam
    Podłączyłem do sieci lokalnej Qnapa TS409U oraz zintegrowałem go z AD. Nastepnie założyłem katalog USERS (nadałem uprawnienia tylko dla administratorów domeny) oraz w zasadach GPO dodałem regułęm przekierowania pulpitu i dokumentów na adres \\DATACENET\USERS\. Windows faktycznie po założył katalog użytkownika oraz podfoldery ale niestety do tych folderów uprawnienia mają wszysscy :-( nie mogę tego za żadne skarby zmienić ani po stronie QNAPA gdzie zmiany wyglądają ok ani oczywiście po stornie Windows. W takim wypadku układ jest bez sensu?

jak powinienem ustawić te uprawnienia ?

Proszę o jakiś proste wyjaśnienie... Dziękuje

pozdrawiam
    maly1978

2. sob_k

sob_k Nowy użytkownik Noobie

Miejscowość:
    Opole
    Local Time:
    03:11
    Oceny:
    +1 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TVS-871
    Ethernet:
    40 GbE
    TVS-871 40 GbE
    Hej,
    rozumiem, że że na kontrolerze ustawiałeś we właściwościach np Pulpit w drugiej zakładce opcję "udziel użytkownikowi praw wyłączności do np. Pulpit" ?
    Jeśli tak, to pozostaje Ci tylko zalogowanie się na Qnapa np. poprzez PuTTY i tam ustawić ręcznie komendą chmod [opcje] uprawnienia plik/katalog .
    To powinno pomóc :D

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.