Pomoc Pomoc w konfiguracji, trójmiasto.

juniorcis

Nowy użytkownik
Noobie
21 Lipiec 2019
5
1
3
44
QNAP
TS-x51
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Witam, planuję zakup urządzenia HS-453DX-4G
Czy znajdę na forum osobę która była by w stanie poświęcić chwilę czasu ma skonfigurowanie urządzenia oraz wytłumaczenie podstawowych opcji.
Pierwszy raz będę miał styczność z dyskiem sieciowym więc chciałbym aby konfigurację przeprowadzić pod okiem osoby która jest obeznana w temacie.
Mieszkam w okolicach Gdyni. Jeśli będzie potrzeba podjadę i odwiozę oraz nie zostawię z pustymi rękoma :)
 
Nie sprecyzowałem zdania z transportem. Chodzi mi o osobę a nie sprzęt
Nie ma na tym forum magików od dysków sieciowych z pomorskiego?
Metodą prób i błędów pewnie by mi się udało. Myślał bym że mam poprawnie skonfigurowane bo dysk działa a w rzeczywistości ( dziurawe zabezpieczenia, niepotrzebne lub potrzebne szyfrowania itd..)
Obawiam się o szczegóły na które trzeba zwracać uwagę a mogą zostać prze ze mnie pominięte.
Dysk będę miał za 3 tygodnie więc może do tego czasu znajdzie się osoba która była by w stanie pomóc.
 
Z całym szacunkiem, ale będzie jakiś problem to będziesz kogoś prosił o pomoc, jak teraz ? Lepiej się samemu nauczyć, z pomocą tego forum, w końcu po to kupujesz NASa. Jakby było inaczej, poszedł byś np. w chmurę, prawda ? Co do bezpiecznej konfiguracji, w QNAPie jest programik security conselour, które wyłapuje mniej lub bardziej poważne błędy w ustawieniach.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=AyDR2nPhKds&list=PLJMsEvVyq719mSIjWG0pr26R19BF3ZF6a

pozdrawiam
Alt
 
  • Lubię to
Reakcje: grzenio
To nie tak jak myślisz Alt, Szybko się uczę jeśli zobaczę jak ktoś to robi następnym razem będę w stanie zrobić sam. Przy konfiguracji miałbym kilka pytań, jeśli znałbym odpowiedzi to ułatwiło by mi w przyszłości zarządzanie dyskiem. Po drugie nie lubię wykorzystywać ludzi w ten sposób że jak raz pomógł to będę oczekiwał pomocy w przyszłości. Wiem coś o tym bo sam kiedyś byłem w ten sposób wykorzystywany. Jednemu coś naprawiłem bezinteresownie za chwilę znalazł się drugi, trzeci itd.. Koledzy tylko jak się coś zepsuje, a żeby zapytać - co słychać to już zapominają.
ps. dzięki za link :)
 
To nie tak jak myślisz Alt, Szybko się uczę jeśli zobaczę jak ktoś to robi następnym razem będę w stanie zrobić sam. Przy konfiguracji miałbym kilka pytań, jeśli znałbym odpowiedzi to ułatwiło by mi w przyszłości zarządzanie dyskiem. Po drugie nie lubię wykorzystywać ludzi w ten sposób że jak raz pomógł to będę oczekiwał pomocy w przyszłości. Wiem coś o tym bo sam kiedyś byłem w ten sposób wykorzystywany. Jednemu coś naprawiłem bezinteresownie za chwilę znalazł się drugi, trzeci itd.. Koledzy tylko jak się coś zepsuje, a żeby zapytać - co słychać to już zapominają.
ps. dzięki za link :)
Zobacz filmy z yt. Napewno dużo pomogą a w razie problemów pisz na forum
 
Zobacz filmy z yt. Napewno dużo pomogą a w razie problemów pisz na forum[/QUOTE]

Zrobię tak jak napisałeś, yt i będę walczył.
Pomoc na forum jest nie zastąpiona, lecz czasami potrzebujesz coś na już bo nie możesz wykonać następnego kroku a odpowiedz uzyskasz po 3 dniach lub wcale.
Pisząc to nie mam na myśli tego forum (jestem tu za krótko aby wyrażać taką opinię) tylko fora ogólnikowo
W tym temacie już uzyskałem pomoc w postaci linków do filmów za które bardzo dziękuję.
 

Mogą Cię zainteresować