Przy piwie Pomoc w wyborze NASa do 2500 zł. Przesiadka z *********.

tomek0o7

Nowy użytkownik
Noobie
3 Październik 2016
9
1
3
installsat.pl
QNAP
TS-210
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Chciałbym zmienić serwerek i tak patrzę co w jakich cenach jest. Interesuje mnie coś na czym będzie można transkodować filmy. Wcześniejszy sprzęt miałem złożony na CPU J3710. Rozglądam się za NASem z dwoma lub czterema zatokami. Dodatkowo mam jedną kamerę IP którą chcę podpiąć Do tego odpalanie filmów po sambie. Co byście mogli polecić? Patrzyłem głównie na:

TS-251+
TS-451+-2G
TS-451A-2G
TS-453A-4G


Dodam, że którego z nich bym nie kupił od razu ładuję 16GB RAMu.
 
Nie wiem czy inni się z tym zgodzą, ale z mojego doświadczenia; do transkodowania materiałów wideo sprawdziłby się server conajmniej z procesorem i3 jeśli miałbyś użyć Plex'a (nie obsługuje ponoć sprzętowego transkodowania) lub tańszym wyborem (do tego co masz) było by zastosowanie Nvidia Shield, które to robi bez zająknięcia. Z tym, że jest ono dodatkowym urządzeniem wpiętym w gniazdko elektryczne, a o to pewnue Ci nie chodzi.

Wysłane z mojego BLN-AL20 przy użyciu Tapatalka
 
Ja oglądam filmy z Plexa na celeronie i wszystko działa jak najbardziej ok. Problem się pojawia przy jednoczesnym oglądaniu filmów FHD w tym samym czasie u 2 osób.

(nie obsługuje ponoć sprzętowego transkodowania)

Z tego co wiem to obsługuje ale w wersji Premium.
 
Jak miałem J3710 to bez problemu dekodowałem tylko, że nie PLEXem tylko przez Emby. Jakoś emby bardziej mi podszedł do gustu tym bardziej, że fajnie wspiera markę VU+. Tak naprawdę chodzi o transkodowanie na jedno urządzenie. I jeszcze jedna sprawa. Czy w Qnapie można podpiąć Tuner dvb-t na usb i korzystać z niego np. w jakimś programie Video?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Tuner