[POMOCY] Upgrade FW 3.2.7->3.4.2 [TS-809 Pro]

mate76

Nowy użytkownik
Noobie
19 Kwiecień 2011
7
0
1
Witam,

Kupiłem właśnie dwa QNAPy TS-809 Pro i do tego dyski 3TB Hitachi HDS723030ALA640.
Niestety system 3.2.7 pokazuje, że te dyski mają pojemność 0GB a tym samym nie da się przeprowadzić inicjalizacji NASa.

QNAP Finder 3.4.2.0303 przy próbie upgrade'u wiesza się przy 20% a potem pokazuje się poniższy komunikat.
ai671.photobucket.com_albums_vv77_chilleroworks_qnap4.jpg


Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam,
Mateusz
 

Załączniki

  • ai671.photobucket.com_albums_vv77_chilleroworks_qnap4.jpg
    ai671.photobucket.com_albums_vv77_chilleroworks_qnap4.jpg
    46,7 KB · Wyświetleń: 23
Od poprzedniego upgrade mam podobny efekt przy próbie automatycznej aktualizacji, mimo że mam inny QNAP.
Musieli coś zmościć z linkiem, bądź przebudowali witrynę i nie da się pobrać z automatu firmware - tak sobie myślę.

Ostatnią aktualizację robiłem ręcznie z panelu web, z pełnym powodzeniem.

kaktus
 
Żeby zrobić upgrade z panelu web, to najpierw trzeba zainicjalizować NASa o czym pisałem powyżej.
Ja próbowałem robić upgrade z pomocą zaciągniętego iso, więc nie korzystałem z automatycznej aktualizacji.

Nadal proszę o pomoc,
Mateusz
 
Problem wystepuje poniewaz te dyski Hitachi sa obslugiwane dopiero przez FW 3.4. Wczesniejsze opisy produktow na stronach Qnapa podawaly jaka graniczna wartosc pojemnosci HD 2TB. Stawiam, ze to jest problemem.
Sprobuj przeprowadzic instalacje wrzucajac jakis kompatybilny dysk o mniejszej pojemnosci akceptowanej przez dany FW. Zaktualizuj do wersji 3.4 i przeloz dyski. Teoretycznie powinno wtedy ruszyc tak jak tego chcesz.
 
A mógłbyś mi wyjaśnić dlaczego byś nie ryzykował?
Skoro dysk jest certyfikowany przez QNAPa i w dodatku działa (co mogę potwierdzić), to w czym problem?

Operacja podmiany FW z włożonym dyskiem Seagate 500GB zakończyła się powodzeniem.
Teraz jeszcze tylko pozostaje problem usunięcia tego dysku z konfiguracji.
Tworzę RAID5 z 7 dysków 3TB i mam nadzieję, że będę mógł usunąć Single Disk utworzony z tego dysku 500GB, bo przy prostym wyjęciu QNAP bardzo się awanturuje a włożonego w to miejsce dysku 3TB nie rozpoznaje.
 
Czytałem kiedyś artykuły o problemach z dyskami 3 TB. Problem jest BIOS który ponoć jest w stanie rozpoznać dyski do 2,2TB. Mam nadzieję że QNAP poradził sobie z tym problemem i podczas użytkowania takiego dużego woluminu nie będziesz maił problemów.
Na oficjalnym forum Qnap’a jest opisane parę problemów z dyskami 3TB.
Poniżej przykład:
https://forum.qnap.com/viewtopic.php?f=1 ... &hilit=3TB
 
BIOS ma problem z BOOTOWANIEM dysków 3TB a nie z dyskiem jako takim.
Dlatego w nowych płytach już jest UEFI zamiast BIOSu.
Nie ma to jednak związku z tym, czy dysk z którego nie zamierza się bootować będzie działać lub nie.

Na forum piszą o problemach z Live Expanding, gdzie w configu RAIDa zostają śmieci po dyskach <2TB.
Ja nie mam takiego przypadku, bo od początku używam wyłącznie dyski 3TB a po za tym nie mam jeszcze na nich danych, więc zero stresu.
 
Załatwione... Support poradził, żeby wyjąć wszystkie dyski. Podpiąć po kolei do Windowsów i usunąć partycje założone przez NASa.
W tym momencie cała inicjalizacja ruszyła od początku, ale tym razem z samymi dyskami 3TB na FW 3.42.