Pomoc Powiadomienia

---===PIOTR===---

Passing Basics
Beginner
12 Marzec 2017
20
3
3
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Witam
Mam problem z powiadomieniami qnapa wysyłanymi przez konto Gmail. Czy ktoś miał podobnie?

Wczoraj (o 5.30 w nocy) dostałem informacje z google o treści:
Próba zalogowania się została zablokowana
********@gmail.com
Ktoś właśnie próbował zalogować się na Twoje konto, korzystając z aplikacji niepochodzącej od Google. Zablokowaliśmy tę próbę, ale radzimy sprawdzić, co się stało. Sprawdź aktywność na koncie, by upewnić się, że nikt inny nie ma do niego dostępu.

Sprawdzam IP, moje. Komputer wyłączony więc mógł to być tylko sam QNAP lub ewentualnie serwer Traccara. Maile od Traccara dochodzą, więc wchodzę na QNAP-a i sprawdzam. Rzeczywiście wiadomości testowej wysłać nie mogę.

[Notification Center] Failed to send a test message using SMTP Service.

Pierwsza myśl, zaktualizować oprogramowanie. Nie miałem jakiegoś starego (może ze dwa miesiące temu aktualizowałem), ale dla spokoju restart, aktualizacja, restart. Powiadomienia zaczęły działać!

Niestety dziś to samo. Już wczoraj sprawdzałem, że cały czas mam w google ustawiony dostęp dla mniej bezpiecznych aplikacji. W google QNAP jest wykrywany jako: "nieznane urządzenie". Może ten temat ma związek: Udzielamy pomocy - Gmail Backup

Gdzie z tym uderzać, pomoc Googla czy Qnapa? Ma ktoś podobny problem?


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6.0959
Model serwera: QNAP TS-251
 
tam jest autoryzacja:

upload_2019-6-17_15-15-22.png
 
Jednak problem nie tkwił tam gdzie myślałem. Zasugerowałem się wiadomością, że chodzi o zablokowanie próby logowania aplikacji niepochodzącej od Google. QNAP żadnych komunikatów sensownych mi nie dał. Natomiast próbowałem wysłać wiadomość testową z Traccara i otrzymałem w końcu wszystko mówiący komunikat:

smtpsendfailedexception "550 5.4.5 Daily sending quota exceeded."

Co dziwne w skrzynce odbiorczej miałem wiadomości traccara praktycznie o każdej godzinie. Możliwe, że blokada nie była na cały dzień tylko na określoną liczbę maili przez ostatnie 24h. Jeśli jakieś maile "wygasały", to można było wysłać tyle samo nowych.

Muszę znaleźć inną skrzynkę, albo ograniczyć liczbę wiadomości które wysyłam.
 
Dzięki za informację. Strasznie mało :/ Dla bezpieczeństwa idzie mail z każdym zatrzymaniem i rozpoczęciem ruchu 5 pojazdów które posiadam. Dla bezpieczeństwa, bo gdyby mi padł serwer, to przynajmniej mam na mailu co, gdzie i kiedy działo się z autami. Znasz może jakiś darmowy serwer poczty, z większym limitem? Właśnie sprawdziłem mój firmowy, dość budżetowy, ale jednak płatny: 200 maili dziennie.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 4.3.6.0959