Pomoc Prędkość zapisu i odczytu z QNAP TS-453A po SMB

snikers1989

Nowy użytkownik
Noobie
28 Maj 2018
1
1
3
35
QNAP
TS-x53A
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Witam serdecznie
Jest to pierwszy mój post tutaj i od razu zwracam się z prośbą o kilka rad które przy dobrych wiatrach pomogą mi przyspieszyć prędkość zapisu i odczytu po Sambie. Nie chciałem wyjść na totalnego lenia wiec posiedziałem na tym forum czytając podobne tematy i próbując na własna rękę rozwiązać dość widzę popularny problem lecz bez skutku.
Sprzęt:
QNAP-TS453A
3x IRONWOLF 8TB w RAID 5(wol. statyczny)
router Asus RT-AC88U
kable CAT6a Duronic ekranowane
karta sieciowa w lapku Asus USB-AC68
połaczenie na 5GHz jest 1.3 Gb/s
lapek i PC na windowsie 10
Dotychczasowa prędkość wynosi 39 MB/s ni mniejsza ni większa przy plikach od 7 do 100 GB. Przede wszystkim chodzi mi o zwiększenie zapisu.

Samodzielne próby:
Wymiana wszystkich kabli internetowych na CAT 6a.
Nowe dyski twarde prosto ze sklepu wraz z sprawdzeniem ich.
Nowa instalacja systemu kilka dni temu.
Próba zwiększenie MTU na large (9000) z domyślnych 1500).
Zmiana Samby 2.1 na 3.0.
Większość aplikacji jest wyłączona oprócz DLNA.
W routerze włączyłem Jumbo frame i agregacje łączy bo kilka osób potrafi mi ciągnąć z NASa lub zapisywać.

Rozumiem ze na wifi zawsze są jakieś problemy lecz nie posiadam kiepskiego na maksa sprzętu wiec fajnie by było trochę to przyspieszyć. Zamówiłem dość długi kabel by sprawdzić czy na moim PC który jest na 2 piętrze ma taką samą prędkość po kablu jak po wifi lecz to dopiero na weekend.

Wszystkie dotychczasowe próby spaliły na panewce i prędkość pozostaje nie zmienna. Przed świętami w tamtym roku miałem około 80-90 MB/s przy starszym routerze Asus RT-AC87U ale po aktualizacji QNAPa automatycznie zwolniło do owych 39MB/s i tak pozostało.
Jeśli ktoś ma jakieś jeszcze pomysły to chętnie bym je sprawdził i będę wdzięczny za pomoc.
Pozdro
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. jumbo frame
  2. ts-453a przyspieszyc