Prawa dostępu do zasobów sieciowych (folderów) itp - WWW

Marcel

Passing Basics
Beginner
11 Listopad 2008
25
0
1
Witam!
Chciałem prosić o podpowiedź: Chce postawić serwer WWW na 109 ale z ograniocznymi prawami dostępu tzn. np strona startowa znajdujaca się w katalogu głownym w której umieszczone są hiperłącza do innych podstron (które mogą być nawet umieszczona w innym katalogach) Przejście podstrony wymaga podania nazwy użytkownika i hasła coś na podobiństwo logowania np do Panelu administracyjnego QNAPA. Chciałbym obejść to bez konieczności robienia tego w skrypcie np PHP. czy innym Czy jest taka możliwość?
 
Apache umozliwia proste zalozenie hasla dla stron. Poczytaj manuale do serwera Apache.
Mimo wszystko polecałbym zastosowanie jednak skryptu PHP lub innego.
Sam QNAP nie ma tutaj nic do gadania. Wejście po haśle musisz ustawić na stronie, którą QNAP będzie tylko wyświetlał jako serwer WWW.
 
Poczytałem sobie jak mi Pan radził jednak trudno mi znaleść odniesienie do Apache na QNAP gdyż umiejscowienie plików confi jest inne niż w owych manualach. Nie chcę nic zmieniać pochopnie by nie nabroic. Zastaanwiam sie nad PHP tyle ze tez to jest dla mnie obce.

A moze PAn podpowie

Chce by do pewnych czesci serwisu odwiedzajacy strone musieli sie logowac no i zeby to bylo dobrze zabezpieczone, co moze PAn polesic?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. prawa dostępu do folderów