Prośba a poradę

mixer

Nowy użytkownik
Noobie
13 Październik 2008
1
0
1
Witam wszystkich,

Zacznę od tego iż poszukuję do mojej firmy serwera plikow, serwera www oraz serwera poczty.
Tak aby serwer w pelni obslugiwal domene oraz pocztę pracowników (ok 40 kont) a co za tym idzie
byl w pelni obslugiwany przez przegladarke.
Znalezlem rozwiazanie serwerów QNAP'a i teraz mam pytania:
Czy QNAP ma wbudowany serwer poczty?
Jak wyglada system bezpieczeństwa danych przechowywanych na dyskach?

pozdrawiam
 
mixer napisał:
Witam wszystkich,

Zacznę od tego iż poszukuję do mojej firmy serwera plikow, serwera www oraz serwera poczty.
Tak aby serwer w pelni obslugiwal domene oraz pocztę pracowników (ok 40 kont) a co za tym idzie
byl w pelni obslugiwany przez przegladarke.
Znalezlem rozwiazanie serwerów QNAP'a i teraz mam pytania:
Czy QNAP ma wbudowany serwer poczty?
Jak wyglada system bezpieczeństwa danych przechowywanych na dyskach?

pozdrawiam

Po wyjęciu z pudełka QNAP nie ma zainstalowanego serwera pocztowego, natomiast jest przygotowana bardzo prosta w instalacji 'paczka' QPKG ktora instaluje serwer Xmail + dodatki.
Bezpieczeństwo danych - chodziło Ci o szyfrowanie, czy też o RAID lub backup?
Szyfrowania nie ma.
RAID - w zależności od modelu. Dla małej/średniej firmy wydaje się być wystarczającym model z serii 209. Tak na prawdę to wybór zależy od przetrzymywanej ilości danych. 209 - 2 dyski, 409 - do 4 dysków, 509 - 5 dysków i procesor dużo potężniejszy niż w seriach niżej.
RAID1 w 209 po włożeniu 2 dysków, w 409 i 509 już jest więcej możliwości (oczywiście po włożeniu kolejnych dysków).
Tylko że RAID to bezpieczeństwo w przypadku awarii dysku. Prócz tego przydałoby się zaimplementować jakiś backup najważniejszych danych. I tutaj można podłączyć po prostu dysk USB i skorzystać z rsync. Można też replikować dane przez sieć na inne urządzenie QNAP.