Pomoc Prośba w doborze sprzętu do wirtualizacji w firmie

mmaryan

Passing Basics
Beginner
17 Styczeń 2015
27
4
3
41
QNAP
TVS-x82
Ethernet
1 GbE
WItam obecnie siedze TVS-471; jego główna funkcjonalność w firmie to SMB i wirtualizacja (2x windows server 2012 r2) - działa to dobrze - pliki VM siedzą na NVME RAID 1 / SMB siedzi na HDD. backup maszyn wirtulanych lokalnie na hdd i zdalnie do dysku sieciowego na innej maszynie.

obecnie chcę zwiększyć redundancję maszyny wirtualnej (czyli drugi qnap tak aby w razie fizycznego uszkodzenia serwera użytkownicy nie zauważyli braku maszyny w sieci) oraz zwiększyć przepustowość maszyny do RJ45 10g (mam duzo użytkowników bazy ORACLE)

miło by było uruchomić serwer domeny na jednej maszynie wirtualnej lub natywnie na qnap - tylko nie wiem czy nadal usługi profilów mobilnych to dramat w qnap (próbowałem tego w 2015r i był dramat)

co do redundancji maszyny wirtualnej - nie mam pojęcia czy obecnie qnap oferuje jakiekolwiek rozwazania w tej kwestii i tu pytanie do was:); czy tak mogą pracować np stare TVS z nowym hero?
czy warto inwestowac w wersje serwerów "hero" .. czy ten system plików ZFS coś mi przyspieszy przy moich potrzebach..??

czy nadal pozostawić pliki maszyny na NVME czy też może wrzucić na HDD a nvme jako SSD cache wykorzystać? - nie wiem czy nie spadnie wydajność takiej maszyny w stosunku do tego co mam obecnie?

procesor ryzen czy xeon? - liczy się oprócz wydajności zużycie energii - qnap na UPS ma wytrzymać bez prądu około 2 godziny. bo widzę, że obecnie z ryzenów dostępne tylko wersje z V1500B - ale to chyba słaby procesor do 2 maszyn wirtualnych z dużym obiciazaniem ORACLE

czy przy ewentualnej migracji z TVS na hero po prostu przekładam dyski i migruje.. czy też instalacja systemu od nowa i przenoszenie ręczne danych?

no i na koniec jaki sprzęt proponujecie? finanse powiedzmy do 20000 pln -raczej biurkowy ale jeśli rack bedzie jedynym rozwiazaniem to nie wykluczam.

dzięki,

Wersja oprogramowania Firmware: x.x.x Build 20YYMMDD
Model serwera: QNAP tvs-471
 
Cześć.
Z mojego doświadczenia mogę podrzucić model TVS-672X aktualnie (ja mam N) - wymieniłem w nim CPU z i3-8100t na i9-9900t (niektórzy nawet K wrzucali). W wersji X masz 10Gbe, 6xhdd + 2xM.2 ssd, 32gb ramu (do 64) Więc sprzętowo na pewno by Ci odpowiadał.

Co do migracji na HERO nie jest to możliwe - system od 0.

Co do high availability na QTS - nie ma czegoś takiego, ale jest na HERO prawdopodobnie jest - czytałem gdzieś w czeluściach Internetu.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Tvs-672x
  2. jaki server do wirtualizacji?