[PROBLEM] Odpalanie skryptow Python bez chroot?

hmmm tak :)
jeszcze chwila - z tego o co sie dowiedzialem od Andiego to inzynier z QNAP'a, przekompilowali kilka programow ktore beda mogly dzialac z nowymi libami (libc) dzieki czemu bedzie mozna wrzucic je do QNAP'a wraz z nowymi libami aby nie zakłócic pracy QNAP'a. Wymiana starych libow na nowe pozwoli na uruchamianie aplikacji skompilowanych pod nowym libem bez chroot'a... Kwestia firmwaru ktory lada moment sie pojawi. Jesli sie nie myle to w tym tygodniu bedzie nowy firmware z nowym gui (wersja Beta) dla urzadzen ARM... Ale czy odrazu wrzuca nowe liby? Nie wiem...
 
SiLAS napisał:
hmmm tak :)
jeszcze chwila - z tego o co sie dowiedzialem od Andiego to inzynier z QNAP'a, przekompilowali kilka programow ktore beda mogly dzialac z nowymi libami (libc) dzieki czemu bedzie mozna wrzucic je do QNAP'a wraz z nowymi libami aby nie zakłócic pracy QNAP'a. Wymiana starych libow na nowe pozwoli na uruchamianie aplikacji skompilowanych pod nowym libem bez chroot'a... Kwestia firmwaru ktory lada moment sie pojawi. Jesli sie nie myle to w tym tygodniu bedzie nowy firmware z nowym gui (wersja Beta) dla urzadzen ARM... Ale czy odrazu wrzuca nowe liby? Nie wiem...

Chetnie zobacze AJAXa w dzialaniu na QNAPie. Co prawda przez WebUI praktycznie nic nie robie ale dla innych to moze byc rewolucja.
Za to Andy zmartwil mnie bardzo jedna wypowiedzia.
Pytalem na ang forum o wsparcie dla dyskow 1,5TB w moim 209. Odpowiedz byla dosc dziwna - wg Andy'iego - wszystkie NOWE produkty beda przygotowane na wieksze dyski. Cos przebaknal ze ominiecie bariery systemu plikow powyzej 2TB wiaze sie z rekompilacja kernela i ze to mnostwo roboty. Ja to w 100% rozumiem, tylko ze skoro oficjalnie nikt nie zapowiada update'u firmware to jest to dla mnie niepokojace. Moi klienci juz 2 razy zamowili przez to S DS209+ bo tam nie ma takiego ograniczenia. Ja ledwo zipie na dyskach 2x750Gb i juz miale zmieniac na 1,5Gb ale okazalo sie to bezsensowne. Kupowac 3TB aby miec 2TB to troche bez sensu.
Moze wiesz cos na ten temat? Czy w ogole maja w planach poprawe dla modeli 209? Ponoc 409 nie ma tego ograniczenia.
 
Tak 409 ma nowego Kernela ale tez z malym bugiem... Wydaje mi sie ze wstrzymali sie z wszystkim bo plyta glowna od 119'tki - nastepcy ARM'ow juz jest gotowa do testow Beta. Produktu mozna sie spodziewac jednak wczesniej...

Postaram sie przycisnac QNAP'a do przekompilowania Kernela...