[PROBLEM] QNAP TS-209II Pro Problem z użytkownikami

gwizdu

Nowy użytkownik
Noobie
23 Marzec 2009
3
0
1
42
Zielona Góra
Witam

Parametry sprzętu:
QNAP TS-209 Pro
2.1.0 Build 0904T
Angielski (437)
2 dyski MAXTOR STM31000340AS MX15 - 1TB każdy
Raid 1
Włączone opcje
Sieć Microsoft, NFS Unix/Linux, Pliki Przez WWW, Usługa FTP, Włącz sieć TCP/IP

Problem:
Po dodaniu prywatnego udziału sieciowego dla użytkowników user5 i user6 w głównym katalogu
wystąpił problem podczas wyświetlania informacji w total commanderze
użytkownik user5 widzi katalogi, które powinien widzieć, oprócz swojego prywatnego, natomiast
użytkownik user6 widzi katalogi, które powinien widzieć łącznie ze swoim prywatnym, ale dodatkowo widzi katalog prywatny użytkownika user5 i katalog bliżej mi nieznany MD0_DATA w którym są odnośniki do fizycznych lokalizacji na dysku.
Katalogi, które użytkownik powinien widzieć, to katalogi do których użytkownik ma dostęp.
Pozostali użytkownicy widzą poprawnie swoje katalogi.
Przy przeglądaniu plików przez WWW (Web File Menager) wszystko jest ok dla użytkowników user5 i user6 i pozostałych

Proszę o pomoc jeżeli ktoś się już spotkał z takim problemem.
 
może nie będę wklejał tylu screen'ów ale powiem tak:

mam cztery grupy użytkowników:
administrators
everyone
firma1
firma2

No i po kolei:
Backup : administrators(Full access), firma1(Full access), firma2(Full access), Gość(Deny access)
Public : administrators(Full access), firma1(Full access), firma2(Full access), Gość(Full access)
Qdownload : administrators(Full access), firma1(Full access), firma2(Full access), Gość(Read only)
Qmultimedia : administrators(Full access), Gość(Deny access)
Qrecordings : administrators(Full access), Gość(Deny access)
Qusb : administrators(Full access), firma1(Full access), firma2(Full access), Gość(Deny access)
Qweb : administrators(Full access), Gość(Deny access)
Firma1 : administrators(Full access), firma1(Full access), firma2(Read only), Gość(Deny access)
Firma2 : administrators(Full access), firma1(Read only), firma2(Full access), Gość(Deny access)
User5_priv : user5(Full access), Gość(Deny access)
User6_priv : user6(Full access), Gość(Deny access)

Jak dodałem najpierw User5_priv, a następnie User6_priv, to logując się jako user6 mam takie hocki klocki, znaczy dziwne katalogi. Jeżeli najpierw dodam User6_priv, a następnie User5_priv, to logując się jako user5 mam te dziwne katalogi. Poza tym wchodząc do katalogów User5_priv i User6_priv widzę katalogi typu lost&found, backup, backup1 itp. których wogóle nie powinno być.

Dodam, że zarówno user5, jak i user6 należą do grup Firma1 i everyone.

Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

--------------------------------------------------------------------

Więc sprawa się rozwiązała.
Gdy tworzę nowy katalog i wprowadzam ścieżkę ręcznie podając "/", QNAP sobie nie radzi. Jest to dziwne, ponieważ wcześniej wszystko było w porządku.
Przy użyciu opcji określ ścieżkę automatycznie wszystko jest w porządku.

Pozdrawiam i dziękuję za uwagę.