Pomoc Problem z aktualizacją Qnap ts-231

fazi2

Nowy użytkownik
Noobie
21 Luty 2023
7
0
1
46
QNAP
HS-251
Ethernet
1 GbE
Dzień dobry,

mam problem ze starszym NASem Qnap TS-231.
Qnap ten działał u mnie przez jakieś 3 lata ale przez ostatni czas tzn. leżał w szafie, miał wyjęte dyski i było zrobione przywrócenie do ustawień fabrycznych.
Teraz chciałem go aktywować ale po wyszukiwaniu Qfinderem i wstępnej konfiguracji, przy próbie konfiguracji przez przeglądarkę wyskakuje okienko w którym muszę wybrać obraz systemu i zaaktualizować sprzęt. I tego okienka nie można pominąć bo za każdym razem jak wchodzę przez www to wyskakuje ta informacja a nie prośba o login i hasło.
Problem jest taki że jak wyszukuje firmware dla tego urządzanie to podpowiada mi firmware z grudnia 2022 ale jak go pobieram i próbuję nim zaaktualizować (przez ten ekran w przeglądarce) to wyskakuje mi że "Aktualizacja nie powiodła się. Proszę sprawdzić wersję firmwaru".
Ten mój sprzęt jest dość stary (chyba 2016 r) i obecnie ma firmware 4.2.2. coś chyba ze września 2016.
Problem że nie wiem jaki firmware będzie pasował do tego Qnapa i skąd go w ogóle pobrać żeby można było dalej ruszyć.
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki.
Dziękuję i pozdrawiam
 
1676981813285.png


Który model dokładnie ? QFinder powie ci dokładnie co masz

Sam TS-231 - jest EOL , nie ma wsparcia: Stan pomocy technicznej produktu

1676981884520.png
 
Qfinder pokazuje właśnie TS-231 (bez żadnych dodatkowych literek). Rozumiem (tak też podejrzewałem) że jest EOL ale teraz nawet nie mogę się zalogować czy to oznacza że mogę go tylko wywalić ?

Pozdrawiam
 
a logujesz sie dobra kombinacja loginu i hasła ?
tak bo to się dało ustawić nowe z poziomu qfindera - tyle że jak biorę zaloguj to przekierowywuje na przeglądarkę internetową która z kolei od razu przekierowywuje na stronę na której jak by wymuszał aktualizację (nawet jeszcze nie dochodzę do etapu logowania).
 
  • ·
  • QuTS hero x86_64
  • ·
  • 100 GbE
  • ·
  • 88 rdzeni i jeden rdzeń kręgowy
Niedawno u znajomego jakiegoś starego kapiszona tego typu reanimowałem i kombinacja wlazła, może tu też tak jest. Nie wiem, nie znam się. Nie kosztuje spróbować. Jakiś login defaultowy przecież jest :) zanim ustawi się ten nasz...

--
z literka K na koncu juz miał. a bez nie wiem.
 
Oprogramowanie ? TS-231 - Centrum pobierania
Login i hasło ustawia się podczas procesu instalacji.
to oprogramowanie ściągnąłem i wypróbowałem, tzn. proponuje mi wersję 4.3.6.2232 build 20221124 i 4.3.6.2050 build 20220526 i obie ściągałem i zaczyna wgrywać aktualizację a później wyskakuje z komunikatem "Aktualizacja nie powiodła się. Proszę sprawdzić wersję firmwaru"
 

Załączniki

  • Clipboard01.jpg
    Clipboard01.jpg
    111,6 KB · Wyświetleń: 31

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. aktualizacja firmware
  2. c problem z aktualizacją
  3. aktualizacja systemu nie powiodła się
  4. firmware
  5. aktualizacja php