Pomoc Problem z dostępem do FTP przez WWW

virtualfan

Entry Technician
Q Associate
19 Styczeń 2013
45
19
8
QNAP
TS-x19P II
Ethernet
100 Mbps
Witam,
Poruszę trywialną pewnie kwestię, mianowicie dostępu do NASa przez FTP. Podobny temat był już poruszany, jednak nie znalazł rozwiązania. Może ja będę miał szczęście?
Chcę udostępnić pliki koledze. Mam stały publiczny adres IP. Ustawiłem przekierowania portu 21 na routerze, ustawiłem zabezpieczenia, poustawiałem prawa dostępu do folderu (PUBLIC). Lokalnie loguję się bez problemu, natomiast niemożliwe jest zalogowanie przez przeglądarkę www (próbowałem na Chrome, IE) Przeglądarka wyświetla komunikat: strona internetowa jest niedostępna.
 
Sęk w tym, że mam zadeklarowany :s. Może jeszcze coś mam nie tak?

ftp.jpg upload_2014-3-30_19-55-57.png

Chyba że po każdej zmianie trzeba zrestarować kunapka :D [ale to nie okienka].

Poczytałem trochę o trybach aktywnym / pasywnym i przedziurawiłem jeszcze firewalla na porcie 20. Ale to chyba za mało, bo dalej nie działa.
Wg najprostszego opisu, jaki znalazłem dla trybu pasywnego:
• Klient nawiązuję połączenie na port 21
• Klient wybiera plik do pobrania
• Serwer otwiera port N i informuje o nim klienta
• Klient łączy się z serwerem (na podany port N) i następuje wymiana danych

I tutaj właśnie rodzi się moja niepewność, jak zdeklarować port N. W ustawieniach zaawansowanych można zdefiniować zakres portów, rozumiem że mam to zrobić i dla nich też przedziurawić firewalla? Jaki najlepiej wybrać zakres?
 
Podsumowując i kończąc jednocześnie.
Po doprogramowaniu zakresu portów w NAS i routerze udało się w końcu połączyć, tak że sukces osiągnięty B-)

Jednak, pomimo ustawienia uprawnień tylko do folderu PUBLIC, po zalogowaniu widoczne były dodatkowo QSYNC, HOME i HOMES.
Dodatkowo, w logach kunapka pojawiły się dziesiątki prób dostępu z internetu.

Chyba pomyślę nad innym rozwiązaniem, patrząc na skoromną funkcjonalność FTP.
 

Mogą Cię zainteresować