Pomoc Problem z ilością wolnej przestrzeni dysowej. Zbyt mało miejsca.

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Mike900

Nowy użytkownik
Noobie
10 Maj 2019
5
1
3
44
QNAP
TS-x53B
Ethernet
100 Mbps
Dzień dobry, witam serdecznie jako nowy forumowicz i użytkownik QNAP 453B

Sprzęt użytkuję od miesiąca na potrzeby domowe. Wszystko staram się robić samemu jeśli chodzi o ustawienia i konfigurację, czytając to forum. Wydaje mi się, że jednak coś poszło nie tak. Znalazłem tu kilka podobnych problemów jednak nie mam jednoznacznej odpowiedzi. Pomóżcie choć raz :)

Rzeczywiście coś mogło pójść nie tak lub źle interpretuję to co widzę na ekranie ( zrzuty w formie zdjęć dołączam)

Problem: W NAS'ie mam zainstalowane 3 dyski WD RED o pojemności 4TB każdy. Włożyłem je przed pierwszym odpaleniem i konfiguracją. Macierz RAID 5
Powinienem mieć zatem do dyspozycji 8 TB a tak naprawdę 7,26 TB wolnej przestrzeni pomniejszonej o 98 GB , którą zarezerwowałem do nagrań z kamery.

Patrząc ekran z danymi odnośnie pamięci niby jest te 7,26 TB ale z drugiej strony wygląda to tak jakbym miał do wykorzystania tylko 2,8 TB ( datavol 1) i to mi się cały czas zapełnia danymi, które wrzucam. Gdzie zatem pozostała pamięć z dostępnych 7,26 TB ?

Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź. Pozdrawiam
Michał
 

Załączniki

  • Bez nazwy-1.jpg
    Bez nazwy-1.jpg
    198,4 KB · Wyświetleń: 97
  • Bez nazwy-2.jpg
    Bez nazwy-2.jpg
    117,3 KB · Wyświetleń: 95
  • Bez nazwy-3.jpg
    Bez nazwy-3.jpg
    76,9 KB · Wyświetleń: 85
  • Bez nazwy-4.jpg
    Bez nazwy-4.jpg
    116,4 KB · Wyświetleń: 76
  • Bez nazwy-5.jpg
    Bez nazwy-5.jpg
    190,5 KB · Wyświetleń: 77
  • Bez nazwy-6.jpg
    Bez nazwy-6.jpg
    164,6 KB · Wyświetleń: 79
  • Bez nazwy-7.jpg
    Bez nazwy-7.jpg
    133,6 KB · Wyświetleń: 85
Sporo wyjaśnia 2 screen.
Masz 2.82 TB nieprzydzielonego miejsca. Kliknij na Datavol1, później zarządzaj i powinieneś mieć opcję zmień rozmiar.
 
  • Lubię to
Reakcje: Mike900
Sporo wyjaśnia 2 screen.
Masz 2.82 TB nieprzydzielonego miejsca. Kliknij na Datavol1, później zarządzaj i powinieneś mieć opcję zmień rozmiar.

Dziękuję kolego. Działa :D;)Jest to " Zmień rozmiar woluminu" Mam już pełną przestrzeń do wykorzystania B-)Jak widać na foto 5.58 TB wolnego. 1,5 TB na migawki, 0,1 TB na nagrywanie kamer + system to by dawało w przybliżeniu te 7,26 TB, które zapewniają 3 dyski po 4 TB każdy w macierzy RAID 5.

Jeszcze raz bardzo dziękuję . Temat można zamknąć
 

Załączniki

  • Nowy.jpg
    Nowy.jpg
    137,7 KB · Wyświetleń: 87
  • Nowy_2.jpg
    Nowy_2.jpg
    107,4 KB · Wyświetleń: 88
  • Lubię to
Reakcje: zgoneq
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.