Problem z instalacją systemu w qnapie:dysk czy qnap

Dyskusja w 'Inne' rozpoczęta przez użytkownika daniel300, 19 Styczeń 2009.

Ładowanie...
  1. daniel300

daniel300 Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    11:36
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Witam wszystkich forumowiczów.Mój problem wyglada nastepujaco.Nie moge sformatować qnapa z ponowną istalacją sytemu.Kiedy wyjmę dysk i wkładam go podczas pracy qnapa (hotswap)i próbuje później ponownie zainiciować dysk wyskakuje komunikat brak dysku sprawdz dysk lub kabel.Jednyną opcja którą moge zobic to zmiana (np nazwy serwera i jego restart z poziomu qnap finder) to pomogło za pierwszym razem (kiedy kupiłem qnapa bylo dokłdnie to samo ale po restarcie zainiciował dysk)Teraz po zmianie jego nazwy i restarcie qnap startuje z systemu który juz jest.Kiedy znów wyciagam dysk itd........wlanczam qnap finder pierwsza konfiguracja i błąd.Rozwiazałem to poprzez format na inym kompie.Włozyłem dysk spowrotem znów wyskoczył błąd i kiedy zmieniłem nazwe i zrestartowalem qnap nie mial z czego wystartować i udało sie.Niestety to nie jest normalna sytuacja.Czy ktoś wie co jest grane
    czy to dysk czy qnap.Jestem poczatkujacym samoukiem wiec licze na wyrozumiałość.pozdrawiam wszyskich <wstydnis>

2. hypnosiss

hypnosiss Moderator Contributor

Miejscowość:
    Polska, Wrocław
    Local Time:
    Oceny:
    +28 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-109/209
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-109/209 1 GbE
    też kiedyś takie coś miałem. Poprostu po uruchomieniu qnapa bez dysku trzeba odczekac z pare min żeby się w całości uruchomił(aż piknie). Nast. włożyć dysk hot swap , również odczekać i wtedy spróbować uruchomić kreatora na QFinderze.

3. daniel300

daniel300 Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    dziekuje za odzez.Starałem się odczekać do czasu kiedy tzw pipnięcie wystąpiło dwa razy ale moze nie czekałem zbyt długo.Jezeli u ciebie podziałało u mnie moze tez się uda.Spróbuje za jakiś czas.Dziekuje za odpowiedź pozdrawiam

Poleć tę stronę

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.