Pomoc Problem z komunikacją

janus

Passing Basics
Beginner
27 Styczeń 2015
28
4
3
42
QNAP
TS-x39 Pro
Ethernet
null
Witam
W ostatnim czasie postanowiłem skorzystać testowo z usług nowego operatora internetowego w mojej okolicy 250/10 mbit, Od operatora dostałem modem, który podłączyłem pod router który użytkuję od dłuższego czasu (linksys x3000). NAS oraz tv mam podpięty po kablu do routera, internet na obu urządzeniach jest i widzą się nawzajem (mogę na tv oglądać filmy z NAS). Problem się pojawia gdy chcę się zalogować na NAS przez wifi z laptopa. Nie mogę tego zrobić urządzenia się nie widzą nie można nawet puścić ping'a (ping z routera dochodzi do NAS). Nie wiem co może być przyczyną, urządzenia restartowałem wiele razy nic to nie daje. Na laptopie wyłączyłem firewalla nic to nie pomaga (system to windows XP), wcześniej nie miałem problemów. Nie pamiętam jaką mam aktualnie wersję na NAS ale pamiętam że chyba w dzień zmiany operatora wgrywałem najnowszą wersję systemu. Macie może jakieś propozycję co robić? Dodam, że jestem raczej laikiem w kwestiach sieciowych więc proszę o wyrozumiałość.
Pozdrawiam
 
sprawdz czy w WIFI masz wlaczoną "separację sieci"
Mógłbyś mi troszkę bardziej łopatologicznie napisać tzn w ustawieniach na karcie sieciowej wifi na laptopie czy w ustawieniach na routerze? Pod jakim hasłem to może być bo powiem szczerze żadna taka pozycja (separacja sieci) nie wpadła mi w oko
 
Kurde no patrzę i nic takiego nie widzę, kilka razy przeglądałem i nic. Nie wiem nawet gdzie szukać dalej i co w wyszukiwarce napisać aby odszukać rozwiązanie problemu.
Mały update, problem leży w karcie wifi w laptopie nie wiem dokładnie co jednak jak podłączyłem zewnętrzną kartę na usb wklepałem ip NAS bez problemu wszystko poszło. Nadziwniejsze jest to że ja nic nie zmieniałem w ustawieniach karty wifi. Ma ktoś może jakieś propozycje co mogło nagle jej się odmienić :_ ??