Pomoc Problem z logowaniem do zasobów TS-212P

jac3k27

Passing Basics
Beginner
22 Listopad 2013
21
7
3
59
QNAP
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Witam wszystkich
Mam ten serwerek od kilku dni. Zauważyłem taki problem. Gdy znajdę go w sieci po adresie IP, to wchodzę na zasoby bez problemu. Komputer zapamiętuje login i hasło i jest ok. Nawet jak wyczyszczę te poświadczenia, to po pierwszym zalogowaniu zapamiętuje i dalej jest ok. Natomiast, gdy wchodzę do NAS-a po nazwie hosta, to wprawdzie znajduję go w sieci, ale jakakolwiek próba zalogowania kończy się komunikatem "Nazwa użytkownika lub hasło są nieprawidłowe"
Jaka może być tego przyczyna? Czy problem jest z NAS czy raczej z moim komputerem? (Win 8)
 
Pewnie zrobiłeś w Windows 8 konto typu "cloud" - problem nie występuje przy koncie lokalnym.

Polecam zrobienie na QNAP konta z hasłem takim samym jak w komputerze z Win 8, podziękuj M$ ...

@Silas Mariusz - jakieś inne pomysły ?

Do głowy przychodzi mi wpisanie na sztywno do pliku HOSTS ... ale to ostateczność.
 
Polecam zrobienie na QNAP konta z hasłem takim samym jak w komputerze z Win 8, podziękuj M$ ...
Tu akurat nie ma znaczenia czy to będzie Windows 8 czy Windows NT. System domyślnie próbuje się autoryzować poświadczeniami konta użytkownika. Co zresztą jest wygodne, nawet jeśli nie używa się kontrolera domeny.

Gdy znajdę go w sieci po adresie IP, to wchodzę na zasoby bez problemu. Komputer zapamiętuje login i hasło i jest ok. Nawet jak wyczyszczę te poświadczenia, to po pierwszym zalogowaniu zapamiętuje i dalej jest ok. Natomiast, gdy wchodzę do NAS-a po nazwie hosta, to wprawdzie znajduję go w sieci, ale jakakolwiek próba zalogowania kończy się komunikatem "Nazwa użytkownika lub hasło są nieprawidłowe"
Jaka może być tego przyczyna?
Pokaż logi połączeń Windows Networking.
 
Pomogło! Nazwa użytkownika i hasło w NAS takie samo jak w komp. Loguje się za każdym razem. Przy okazji sprawdziłem, że na komputerze z Win XP nie ma tego problemu.
Dziękuję za szybką pomoc.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qnap gdzie znajdę logi