Pomoc Problem z logowaniem przez przeglądarkę.

Sharuga

Entry Technician
Q Associate
19 Luty 2024
37
8
8
48
QNAP
TS-x31+
Ethernet
1 GbE
Hej. Wczoraj miałem problemy z logowaniem przez przeglądarkę i smart link (spoza LAN), dzisiaj w ogóle kupa. Qmanager, Qfile mają połączenie z serwerem, ale przez smarturl proces zatrzymuje się na "Łączenie z...". Ktoś może ma taki problem? Bo albo coś padło po tamtej stronie (wątpię), albo coś padło u mnie. Serwer restartowałem i nie pomogło. Z poziomu witryny myqnapcloud łączy się, wchodząc w Zarządzanie urządzeniami mam info o serwerze, mogę dostać się do folderów. Ale jak kliknę Przejdź do pulpitu, to również echo... Aha, wczoraj aktualizowałem FW do wersji 5.1.5.2679. Macie jakieś pomysły?
Pozdrawiam.
 
Dotarłem do domu - logowanie poprzez IP z LAN bez problemów. Nadal nie można połączyć się z panelem poprzez smartlink z zewnątrz. Ale - apki z komórki się łączą. Czy one korzystają z innej ścieżki logowania?
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2024-02-27 o 19.06.00.png
    Zrzut ekranu 2024-02-27 o 19.06.00.png
    407,8 KB · Wyświetleń: 8
Cześć, również mam problem z logowaniem przez myqnapcloud. Ciągle "Łączenie z..."
 
W apce myQNAPcloud na serwerze, w zakładce DDNS, w Testuj połączenie wszystkie porty mają status niedostępny... OCB?
 
Dokładnie. Mam ten sam problem. Napisałem na wsparcie i powiedzieli: reser routera, reset qnapa i reset połączenia qnapclud :):):) Oczywiście nie nie pomogło więc drąże temat dalej. Ten problem wystepuje na filmie w 1:19 min. i nie wiem jakim cudem co on robi że w 1:34 min. już ma panel logowania. Look:
Link: https://www.youtube.com/watch?v=Y0BHq0Lzt6Y
 
Ja mogę jedynie powiedzieć, że "u mnie działa".
1709103170733.png


nic specjalnego nie robiłem. Aktualizowałem ostatnio jedynie system ale nie zaktualizowałem myqnapcloud
 
Dzisiaj rano poszło. IMO ewidentnie problem był po stronie QNAP.
 
To mam jeszcze do Was pytanie. Jak sobie poradziliście z kontrolą dostepu i monitem "Właściciel ograniczył anonimowy dostęp" (w załączeniu). Jestem poza siecią i ma ustawione na urządzeniu w kontroli dostepu "Prywatny". No i własnie taki monit mi się wyświetla. Jak mozna to obejśc. Wiem, że jak zmienie na publiczny to juz monitu nie będzie, ale wtedy jest ostrzeżnie że każdy może znaleźć urządzenie.
1709196575861.png
 
To mam jeszcze do Was pytanie. Jak sobie poradziliście z kontrolą dostepu i monitem "Właściciel ograniczył anonimowy dostęp" (w załączeniu). Jestem poza siecią i ma ustawione na urządzeniu w kontroli dostepu "Prywatny". No i własnie taki monit mi się wyświetla. Jak mozna to obejśc. Wiem, że jak zmienie na publiczny to juz monitu nie będzie, ale wtedy jest ostrzeżnie że każdy może znaleźć urządzenie.
Pokaż załącznik 44449
W samym qnapie dodac konto myqnapcloud, i logowąc się nim przy wchodzenia na qnapa przez link
 
W samym qnapie dodac konto myqnapcloud, i logowąc się nim przy wchodzenia na qnapa przez link
Możesz to rozwinąć? Mam dodaną apkę myqnapcloud link a do zalogowania się na serwer najpierw muszę zalogować się do myqnapcloud.com. Czyli da się top uprościć?
 
Rozumiem że masz na mysli takie rozwiązanie: utworzyć nowe konto QNAP ID na stronie QNAP Account. Nastepnie w panelu admina q myqnapcloud w "Kontrola dostępu" ustawić zamiast Pryawtny do "Dostosowany" (Customize) i dodać tam uzytkownika z qnap ID. Następnie on loguje się tak jak mówiłeś swoim QNAP ID i widzi u siebie na koncie w zakładce "Zarządzanie urządzeniami" i podzakładce "Urządzenia znajomego" własnie udostepniony qnap admina. Tak to działa?
Jesli tak działa rozwiązanie o którym piszesz to niepokoja mnie dwie rzeczy. Udostepniam osobie współpracującej qnap Id, tworzony tak jak móiwsz z myslą o działaniu qnaplinku. A ona wchodzi w swoje konto myqnapcloud i ma tam zakładki "myqnap Storage" i "Certfikaty SSL". W obu pozycjach jest mozliwość zakupu. Mam sie czego obawiać czy olać?

1709197948989.png
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. status
  2. https