Problem z logowaniem sie do NETBak Replikator

Dyskusja w 'Archiwizacja i przywracanie' rozpoczęta przez użytkownika wwierdak, 7 Grudzień 2008.

Ładowanie...
  1. wwierdak

wwierdak Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    01:56
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Mam problem z programem NETBak Replikator.
    Mam QNAPa w wersji 109II. Instalacja poszla bezproblemowo. W biurze używam 2 komputery podlaczone do sieci przez Pentagram Cerberus P6331-42 z tym że jeden z komputerów/laptop/ korzysta z WI-FI. Na obydwuch kopmuterach zainstalowałem NETBak Replikator. Problem polega na tym że na laptopie moge korzystać z funkcji archiwizacji natomiast na tym stacjonarnym podłaczonym bezpośrednio do routera nie mogę.
    NETBak Replikator przy próbie połaczenia i wprowadzeniu prawidłowego hasła i nazwy użytkownika podaje komunikat"Błąd sieci: nie mozna odnależć serwera w sieci. Prosze sprawdż status serwera"
    Jak wchodze do serwera na tym komputerze z poziomu przegladarki to wszystko dziala prawidłowo. Również ten sam problem na tym samym komputerze mam z Finderem. Nie moge zamapowac dysków z QNAPa. Ten sam komunikat.
    Na komputerze który korzysta z WI-Fi nie ma z tym żadnych problemów.
    Prosze o jasną odpowiedz.

2. hypnosiss

hypnosiss Moderator Contributor

Miejscowość:
    Polska, Wrocław
    Local Time:
    01:56
    Oceny:
    +28 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-109/209
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-109/209 1 GbE
    Rozumiem że QNAP również jest podłączony do tego samego routera.
    Nie ma różnicy czy przez wifi czy przez kabel , prawidłowo działać powinno tak samo.
    Możliwe że w masz coś pozmieniane w ustawieniach routera albo komputer blokuje firewall.
    Możliwe jeszcze że w QNAPie zablokowałeś ip komputera stacjonarnego.
    Pozdrawiam.

Poleć tę stronę

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.