Pomoc Problem z pełnym dostepem do zewnętrznego dysku HDD (USB 3.0)

Discussion in 'Archiwizacja i przywracanie' started by ArteKW, Nov 21, 2020.

Loading...
 1. ArteKW
  Offline

  ArteKW Nowy użytkownik Noobie

  Joined:
  Jan 26, 2016
  Messages:
  8
  Local Time:
  4:02 PM
  Ratings:
  +0 / 0 / -0
  Followers:
  0
  QNAP:
  null
  Ethernet:
  null
  null null
  Witajcie,

  Mam dziwny problem z Hybrid Backup Sync 3 w połączeniu z zewnętrznym dyskiem HDD podłączonym przez przedni port USB do QNAP TS-453A.
  Używany dysk zewnętrzny jest zupełnie nowy, to model Seagate Backup Plus Hub 6TB.

  Chciałem wykonać na niego kopię zapasową danych z jednego wolumenu i wszytko niby działa, ale jakakolwiek próba zamapowania tego dysku lub dodania do niego katalogu, kończy się komunikatem:

  "Błąd. Nie można przesłać do serwera NAS. Odmowa dostępu."
  upload_2020-11-21_21-11-34.

  Kopie zapasowe się wykonują, przywracanie działa, ale jak pisałem, nie mogę dodać żadnego katalogu ani zamapować dysku (prawdopodobnie wszystko zapisuje się w katalogu głównym dysku). Czy ktoś wie co robię źle? Może muszę jeszcze jakoś przygotować ten dysk? Próbowałem już jego formatu z poziomu aplikacji "Pamięć masowa i migawki" - bez problemu można to zrobić. Po sformatowaniu pokazywany status to "Gotowy".

  Ktoś jest w stanie wyjaśnić mi skąd ten problem i jak go rozwiązać? Szukam po sieci rozwiązania, lub opisanego podobnego problemu już kilka dni. Na stronie QNAPa też nie znalazłem rozwiązania. Może źle szukam, ale nie mam już pomysłu jak sobie z tym poradzić.

  Z góry dziękuję za jakąś podpowiedź!
  Krzysztof

  Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.1.1480
  Model serwera: QNAP TS-453A
  --- Połączono posty, Nov 22, 2020, Data oryginalnego postu: Nov 21, 2020 ---
  Witajcie ponownie. :)

  Udało mi się rozwiązać problem! Okazało się, że dysk zewnętrzny po podpięciu do portu USB automatycznie ma uprawnienia tylko dla konta admin. Natomiast ja korzystałem z innego konta, co prawda z uprawnieniami administratora, ale jak się okazuje, system nie daje automatycznie uprawnień takiemu kontu do dysku USB. Musiałem nadać uprawnienia dla mojego konta i wszystko działa. Ciekawe jednak, że backup mogłem robić, a nawet odzyskiwać dane bez aktywnych uprawnień do dysku USB - to mnie zmyliło.

  Domyślałem się, że to coś trywialnego, ale naprawdę dziwne to zachowanie.

  Pozdrawiam,
  Krzysztof