Pomoc [Problem] z plikami OpenOffice przez SAMBę

Martel

Nowy użytkownik
Noobie
29 Sierpień 2013
3
0
1
53
QNAP
TS-x20/TS-x21
Ethernet
1 GbE
Kompletna katastrofa. Pliki to openoffice calc. Otwierają się, ale po wprowadzeniu zmian i próbie zapisania zawiesza się program OpenOffice w najnowszej wersji 3.4.1 i co ciekawe zawiesza się też wejście do folderu sieciowego na którym był otwierany plik. Tylko ten folder. Pozostałe są normalnie dostępne. Mówimy o folderach na Qnapie i plikach otwieranych na Windowsie. Co też ciekawe wejście do zawieszonego folderu dotyczy zarówno komputera na którym nastąpił zawias OpenOffice jak i innych komputerów w sieci. Odblokowanie folderu następuje dopiero po restarcie Qnapa. Wtedy wszystko wraca do normy oczywiście do czasu ponownego otwarcia jakiegokolwiek pliku OpenOffice.

Qnap o którym piszę to TS-219P+ wersja oprogramowania 4.0.2
 
Kompletna katastrofa. Pliki to openoffice calc. Otwierają się, ale po wprowadzeniu zmian i próbie zapisania zawiesza się program OpenOffice w najnowszej wersji 3.4.1 i co ciekawe zawiesza się też wejście do folderu sieciowego na którym był otwierany plik. Tylko ten folder. Pozostałe są normalnie dostępne. Mówimy o folderach na Qnapie i plikach otwieranych na Windowsie. Co też ciekawe wejście do zawieszonego folderu dotyczy zarówno komputera na którym nastąpił zawias OpenOffice jak i innych komputerów w sieci. Odblokowanie folderu następuje dopiero po restarcie Qnapa. Wtedy wszystko wraca do normy oczywiście do czasu ponownego otwarcia jakiegokolwiek pliku OpenOffice.

Qnap o którym piszę to TS-219P+ wersja oprogramowania 4.0.2

Myślę, że nie na forum openoffice. Pliki o których mowa prosto w dysku komputera chodzą bez problemu czy to z lokalizacji dysku lokalnego czy na lokalizacji sieciowej na Windows Server 2008. Po skopiowaniu na Qnapa i otwarciu na dowolnym komputerze w sieci dzieje się tak samo a mówimy właściwie o wszystkich typach Windows bo to kompy na Widach XP, 7 no i 8 :):):)

Czyli kompletna Katastrofa.
 
No ale jak pisałem te same pliki skopiowane na pulpit Windows czy z lokalizacji sieciowej na Widows Server 2008 chodzą bez problemu po przekopiowaniu na Qnap zaczyna się kłopot od nowa na wszystkich rodzajach Windowsa.

Jak to wytłumaczycie. Dzisiaj jeszcze raz spróbowałem na świeżutko zainstalowanej Windzie 7 bez jakichkolwiek programów czy service packów poza zainstalowaniem openofficea 3.4.1 i nadal ten sam kłopot występuje.

Co robić. W sumie Qnapa używałem jako magazyn multimedialny a tu taka wtopa i to w firmie. W sumie to teraz mój kłopot bo to ja namówiłem szefa na ten zakup. Sic!?!
 
Opisz szczegółowo jak konfiguracje zrobiłeś na NAS dla tych windows, oraz dla przykładu jednego klienta windows, opisz co i jak ponastawiałeś. I jeszcze jak się dobierasz do pliku na swerwrze.