Pomoc Problem z połączeniem VPN

D

Damian9876

Guest
Witam. Mam problem z połączeniem mojego laptopa z serwerem QNAP TS 453 PRO przez Internet.
W Sieci domowej wszystko działa, mam zamapowaną lokalizację sieciową i widzę QNapa jako wolumin w Mój Komputer i o to mi chodzi.
iPad przez aplikację widzi i może się połączyć z QNapem zarówno przez sieć LAN jak i przez własny Internet (z Play). Oczywiście mam ustawiony myQNAPcloud.
Próbowałem ustawić sieć na wszelakie sposoby, próbowałem aplikację na windows myQNAPcloud Connect i dalej nic.
Wrzucam kilka screenów z problemem.
Zrzut ekranu 2015-05-07 20.27.17.png Zrzut ekranu 2015-05-12 18.03.33.png Zrzut ekranu 2015-05-12 18.13.58.png
 
Poddaje się z tym. Mój router jest mocno ograniczony.
W razie czego skorzystam z przeglądarki i myqnapcloud.com - tak będę pobierał pliki potrzebne. Po edycji wrzucę w mieszkaniu na qnapa. Fatalne rozwiązane ale działające.
Pozdrawiam
 
OK, a tam tylko router czy jakiś modem jest przed nim ? Nie mam UPC ale inne kablówki często korzystają z takiego rozwiązania. Jeśli jest modem to czy mógłbyś sprawdzić czy on nie NATuje ruchu bo już tu były takie przypadki.
Sprawdź jaki masz adres na interfejsie WAN w routerze.
 
Nie jestem na tyle dobry by wszystko zrozumieć o czym mówicie, staram się czytać o tym i dość do rozwiązania problemu.
Łączę się w mieszkaniu przez sieć lokalną UPC, w pracy przez bodajże Neostradę, poza tym to unikam hotspotów tylko sam udostępniam sobie Internet z telefonu lub tabletu do laptopa i w ten sposób właśnie chciałbym mieć połączenie.
W Horizon mam ustawione forwarding tak:
Public port range : 1723-1723
Target IP adress : 192.168.1.201 - IP qnapa
Target port range : 1723-1723

Dobra, wyłączam UPNP w routerze i panelu administacyjnym qnapa.

Witam,
A ja mam takie podstawowe pytanie do kolegi, a na jaki adres próbujesz sie dobić z zewnątrz? bo mam nadzieje, że na publiczny a nie ten 192.168.1.201, no i czy po tym adresie dajesz numer portu. Wiem, że to może być dla niektórych głupie pytanie ale chce się upewnić.

Pozdr
 
Ok, ale mam nadzieje, ze ten adres XXXXXX to jrst adres IP publiczny a nie lokalny (192.168.......) Jesli chodzi o FTP to jesli rozumiem, ze ma routerze masz przekierowany jakis port na usluge FTP, tak? jesli tak jaki jest wynik jak wpiszesz ftp://x.x.x.x ( adres pibliczny):nr portu ?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. dns nie rozwiązuje hostów