Pomoc Problem z połączeniem VPN

D

Damian9876

Guest
Witam. Mam problem z połączeniem mojego laptopa z serwerem QNAP TS 453 PRO przez Internet.
W Sieci domowej wszystko działa, mam zamapowaną lokalizację sieciową i widzę QNapa jako wolumin w Mój Komputer i o to mi chodzi.
iPad przez aplikację widzi i może się połączyć z QNapem zarówno przez sieć LAN jak i przez własny Internet (z Play). Oczywiście mam ustawiony myQNAPcloud.
Próbowałem ustawić sieć na wszelakie sposoby, próbowałem aplikację na windows myQNAPcloud Connect i dalej nic.
Wrzucam kilka screenów z problemem.
Zrzut ekranu 2015-05-07 20.27.17.png Zrzut ekranu 2015-05-12 18.03.33.png Zrzut ekranu 2015-05-12 18.13.58.png
 
Nie jestem w sieci lokalnej. Na zdjęciu łączę się się laptopem z iPadem przez hotspot osobisty i chcę mieć dostęp do plików na serwerze nas który jest kilkadziesiąt km dalej w mieszkaniu. Nie ma mowy o LAN. Chyba źle spojrzałeś na fotke.
W routerze włączyłem UPNP. Co mam dalej tam szukać, skoro jak widać QNAP sam wszystko ustawił.
 
Odznaczyłem firewall i dalej błąd 619.
Na panelu administracyjnym QNAP widzę status OK przy Server VPN (PPTP) na porcie 1723.
Coś tu powinienem zmienić? To chyba są ręczne przekierowania portów.
Przechwytywanie.PNG
 
PPTP pass through jest na enable
Odznaczyłem, znowu włączyłem, restart routera
Kolejny komunikat o błędzie.. inny tym razem i też nie wiem o co chodzi:/
 

Załączniki

  • Przechwytywanie.PNG
    Przechwytywanie.PNG
    13,7 KB · Wyświetleń: 48
Chcę mieć dostęp do plików z każdego miejsca, nie tylko w sieci lokalnej. Widocznie wszystko dobrze ustawiłem bo mam dostęp przez myQNAPcloud do wszystkich plików i panelu admina.
Ale to nie jest wygodne, chciałbym aby było to zamapowanie dysku sieciowego, dokładnie tak samo jak mam teraz w LAN. Stąd moje próby utworzenia VPN żeby dostęp nie był przez przeglądarkę tylko okno windowsa.
 
Nawet nie próbuję dzwonić, pisałem maile i odsyłali mnie na forum, był u mnie technik bo wcześniej miałem router Thomson a teraz Horizon, technik nie był w stanie odpowiedzieć mi na pytania o VPN i PPTP.

Zastanawiam się, skoro nie da rady skonfigurować popranie VPN to może dam radę zamapować sobie to jakoś przez FTP? Tylko strasznie zależy mi na bezpieczeństwie, mam prywatne i firmowe dane na dysku..
Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?
Aplikacja myqnapcloud też nie daje rady : Przechwytywanie.PNG
 
Technik = instalator. Ma prawo nie wiedzieć. Nie wiem, jeśli nie działa to może ten modem/router i dostawca mają łącznieinną metryke sieci i nie puszcza VPN'a.
Ja mam inny bajer z VPN'em i nie potrafię rozwiązać od ponad roku i nie ma nic on wspólnego z QNAP'em a właściwie z Mikrotikiem a nawet nie z nim bo u mnie ten sam MT działa.
Mianowicie..
W firmie od dostawcy internetu postawiłem VPN. Jednak część hostów jest kompletnie nie widoczna. Zreplikowanie tej samej sieci przez transparentny bridge po Ubiqiti do mnie do sieci i od mojego dostawcy rozwiązuje problem.
VPN nie jest taki prosty jakby się wydawało...
 
@Damian9876
No dobra :) Tyle słów a ja się nic nie dowiedziałem a twojej konfiguracji.
1) Czy przkierowałeś odpowiednie porty na adres IP Qnapa ? Pokazałeś pustą stronę forward w routerze.
2) O UPNP zapomnij bo to jedna wielka ściema i dziura dla trojanów. Wyłącz, wywal i zapomnij.
3) To że łączysz się z telefonu przez myqnapcloud niczego nie dowodzi bo usługa działa przez VPN ale odwrotnie tzn Qnap inicjuje połączenie z serwerem w Tajwanie, więc działa nawet jeśli urządzenie jest za blokowanym NAT'em.
 
Nie jestem na tyle dobry by wszystko zrozumieć o czym mówicie, staram się czytać o tym i dość do rozwiązania problemu.
Łączę się w mieszkaniu przez sieć lokalną UPC, w pracy przez bodajże Neostradę, poza tym to unikam hotspotów tylko sam udostępniam sobie Internet z telefonu lub tabletu do laptopa i w ten sposób właśnie chciałbym mieć połączenie.
W Horizon mam ustawione forwarding tak:
Public port range : 1723-1723
Target IP adress : 192.168.1.201 - IP qnapa
Target port range : 1723-1723

Dobra, wyłączam UPNP w routerze i panelu administacyjnym qnapa.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. dns nie rozwiązuje hostów