Problem z podłączeniem udziału iSCSI TS-112

marsaj

Nowy użytkownik
Noobie
4 Wrzesień 2011
9
0
1
QNAP
Ethernet
1 GbE
Witam. Od paru tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem modelu TS-112.Wszystko jest świetnie ale mam kłopot z podłączeniem udziału iSCSI do kompa.
Otóż na serwerze założyłem target i lun oraz uruchomiłem usługę. W windowsie 7 uruchamiam inicjatora iSCSI ale przy próbie odnalezienia portalu otrzymuje komunikat "nie można odnaleźć usługi" (lub coś w tym stylu - teraz podaje z pamięci) a aktualnie "nie określono zewnętrznego adresu trybu tunelowania". Dodam że wcześniej przez tydzień wszystko chodziło jak trzeba. Po kupieniu nowego większego HDD i postawieniu serwera od nowa niestety już mi nie działa. Wgrałem starsze oprogramowanie, przeinstalowałem jeszcze raz cały serwer i dalej nic. Walczę z problemem kilka dni i nie mam już pomysłu gdzie dalej szukać.
Myślę że przyczyną jest inicjator w windowsie ale nie wiem co z nim zrobić. Nie wiele znalazłem w sieci informacji o iSCSI. W inicjatorze jest zakładka konfiguracja i jest tam napisane że wprowadzone tam dane będą automatycznie używane do wszystkich przyszłych połączeń. Nie ma natomiast żadnego przycisku resetuj. Czy mogę gdzieś sprawdzić i zresetować ustawienia globalne inicjatora iSCSI.
Pozdrawiam i proszę o pomoc.
Marcin