Pomoc Problem z prędkościami po LAN

pbxfxo

Systems Admin...
Q's Expert
10 Marzec 2013
166
63
63
QNAP
TVS-x72XT
Ethernet
802.11axe (Wi-Fi 6E)
Witam,
Zauważyłem dzisiaj że mam problem z prędkościami pobierania plików z NAS->PC

A więc tak :
Serwer QNAP 472xt podłączony patchcord cat 7 do switcha qnap 2104-2t do portu 10GbE.
PC z kartą sieciową ASUS XG-C100C podłączony patchcord cat 7 tak samo do switcha do portu 10GbE.

Jak pobieram z NAS plik to prędkość mam :
1676136773722.png

Jak wysyłam plik z PC do NAS to mam prędkość :

1676136829969.png

oprócz tego zrobiłem pomiar sieci programem iperf i wygląda to tak :

NAS był serwerem to mam takie transfery :

1676137488685.png

Natomiast jak ustawię PC jako serwer to mam takie transfery :

1676137606603.png


Wcześniej nie miałem takiego problemu.

O co tu chodzi ??
 

Załączniki

  • 1676137221960.png
    1676137221960.png
    17,4 KB · Wyświetleń: 14
  • 1676137193824.png
    1676137193824.png
    17,2 KB · Wyświetleń: 14
  • 1676137162196.png
    1676137162196.png
    17,2 KB · Wyświetleń: 14
  • 1676137097141.png
    1676137097141.png
    32 KB · Wyświetleń: 14
  • 1676136983835.png
    1676136983835.png
    22,1 KB · Wyświetleń: 15
  • ·
  • QuTS hero x86_64
  • ·
  • 100 GbE
  • ·
  • 88 rdzeni i jeden rdzeń kręgowy
LOL a ten znowu swoje. Płomyk, kto Ci tych kitów do głowy nawsadzał ? Są bardzo specyficzne przypadki, kiedy cokolwiek trzeba programować. Tanie gówna typu tp-link, asus, łykają wszystko jak młody pelikan.
 
LOL a ten znowu swoje. Płomyk, kto Ci tych kitów do głowy nawsadzał ? Są bardzo specyficzne przypadki, kiedy cokolwiek trzeba programować. Tanie gówna typu tp-link, asus, łykają wszystko jak młody pelikan.
Pimposh domniemywam,, że masz doświadczenie odnośnie światłowodów, wkładek testowałeś różne konfiguracje i dzielisz się swoją wiedzą. Szanuję twoje zdanie. Osobiście nie mam w tym zakresie dużego doświadczenia i posiłkuję się informacjami z różnych źródeł. Jeśli mam do wyboru możliwość podania producenta urządzenia z jakim wkładka będzie współpracowała to wolę jednak wybrać opcję z podaniem producenta urządzenia niż nie podawać. Może być też tak jak piszesz, że nie ma potrzeby programować wkładek i będą działać. Tylko czy działają one na 100% swoich możliwości? To, że coś działa to nie znaczy, że działa prawidłowo. Dopiero zaprogramowanie pod konkretnego producenta może umożliwić im pełne działanie. W trakcie zamawiania wkładki w sklepie wybiera się producenta urządzenia z jakim wkładka będzie współpracowała. Uważasz, że jest to ściema?
 
  • ·
  • QuTS hero x86_64
  • ·
  • 100 GbE
  • ·
  • 88 rdzeni i jeden rdzeń kręgowy
Płomyku drogi. Jak nie wiesz o co chodzi, to chodzi o pieniądze i tak jest też w tym wypadku. Idąc od góry choinki.
Producenci sprzętu sieciowego, bo przecież im wolno, ograniczają działanie sprzętu innych firm niż własny brand....

Jak każdy kij końce są dwa. Jako technik, mając 2000 portów do obsługi, nie będę habilitował sie czy chiński gbic zadziała czy nie, a jak zadziała to czy zgodnie z moimi oczekiwaniami.
Nie ma na to czasu, nie ma na to chęci. Idąc dalej support producentów z Bangalore czy innej Kalkuty - też nie ma czasu na zastanawianie się nad problemami wynikającymi z oszczędności i stosowania firmy HongTongFiberPower. I to jest dobry koniec tego kija. I w takich miejscach jak zdrowe duże przedsiębiorstwa z budżetem wielkości PKB Tadzykistanu, hej, niech to trwa. Mamy mniej pracy.

Potem w szeregu są firmy które używają nadal profesjonalnego sprzętu, który już wypadł z obiegu tam gdzieś wyżej ale nadal jest sprawny. I tu przydaje się możliwość skorzystania z prawa MSA i zaprogramowania HongTonga żeby zadziałał w Juniperze czy innym Alcatelu. Bo skala jest inna, bo oszczędności się liczą.... bo nie ma już wsparcia producenta które za złoty worek przyjezdza i wszystko ustawia pod nasze wymagania, bo musimy zrobić sobie to sami. I w tym segmencie rynku - ma to sens.

A niżej w tym szeregu jest QNAP. Proste urządzenia sieciowe, które akceptują cokolwiek wsadzonego. I nie przedłużając elaboratu - jesteś w idealnej grupie do bycia naciągniętym na magiczne lewoskrętne witaminy, programowanie kodem tajnym masońskim, żebyś poczuł sie lepiej.
Więc na forum poświęcoym QNAP, nie szerzmy herezji i opowieści z krypty, bo one tu nie mają żadnego znaczenia i zastosowania. Chyba, że ta Twoja agitacja ma nikczemny wymiar, miejmy nadzieje, że nie...

Celowo pominąłem jakiekolwiek szczegóły techniczne, bo są bez znaczenia.
 

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Switch
  2. switch do 10 gbe
  3. transfer smb
  4. bezpośrednie połączenie z qnap
  5. Vm win11
  6. karta sieciowa