Pomoc Problem z przywróceniem VMa po usunięciu konfiguracji NASa

Radzu

Nowy użytkownik
Noobie
15 Luty 2020
3
0
1
38
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Witam,
Zrobiłem dziś sporą głupotę ponieważ skopiowałem sobie zawartość folderu w którym były moje VMy i przearanżowałem miejsce na NASie wraz z zamianą dysków co zakończyło się usunięciem wszystkich konfiguracji z wszystkich zainstalowanych aplikacji w tym z Virtual Station.
Dopiero przy próbie przywrócenia VMów zorientowałem się że powinienem zrobić ich export, a nie kopię plików i nie da się ich w prosty sposób przywrócić z plików które mam.
Doszedłem do tego że mogę zrobić VMa z taką samą konfiguracją i nazwą i wskazać stary plik jako obraz serwera, niestety próba takiej operacji kończy się tym że VM zawiesza się na bootowaniu:
upload_2021-1-5_13-22-50.png


Próbowałem wygenerować też nowego VMa i podmienić pliki, czy zawartość plików (zdaję sobie sprawę że to było raczej bez sensu) ale wszystkie próby kończą się tym samym ekranem.

Czy jest jakaś metoda by przywrócić ten obraz VMa ?

System na VMie to Ubuntu 18.04
Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.1.1495 Build 20201123
Model serwera: QNAP TS-453A
 
Dzięki za odpowiedź.
Kopiowałem pliki po restarcie po wymianie pierwszych 2 dysków, nie uruchamiałem w między czasie VMów więc powinny być w tym czasie zatrzymane.
Niestety okazało się że na wstępie tak skonfigurowałem dyski że nie dało się przejść na RAID 5 bez usuwania całości więc na szybko zrzuciłem wszystkie dane także z ostatniego dysku i skonfigurowałem to od nowa.

Jeśli by to miało być to to mogę spróbować dla testu na innych które leżały nie używane bo zostały po różnych eksperymentach.

Urządzenia są raczej dobrze ustawione bo nic tam nadzwyczajnego nie zmieniałem po instalacji, tyle co przy tworzeniu wybierałem odpowiedni system z listy i przyznawałem mu rdzenie i pamięć. Jedyne co mogło by się nie zgadzać to liczba rdzeni bo nie dam głowy czy miałem przydzielony 1 czy 2, może to mieć wpływ ?
 
Prawdę mówiąc nie wiem gdzie sprawdzić ten dysk, jedynie CD/DVD jest jako IDE, przy HDD jest Virtl0

upload_2021-1-5_16-23-0.png


W opcjach rozruchowych wygląda to tak:

upload_2021-1-5_16-25-35.png



Wydaje mi się że problem leży po innej stronie, wyczytałem, gdzieś że te VMy w QNAPie działają tak że plik .img jest tworzony podczas pierwszej instalacji systemu na VMie, a wszystkie późniejsze zmiany są zapisane w innych plikach (w katalogu przy .img jest drugi plik z rozszerzeniem w formie ciągu cyfr oraz ukryty katalog zawierajży w nazwie UUID). I tworząc nową maszynę na tym .img prawdopodobnie mogę liczyć co najwyżej na czysty system bo w katalogu pojawia się nowy zestaw plików z nowym folderem zawierającym w nazwie UUID VMa.

Znalazłem informację że robiąc klona VMa dane z zewnętrznych plików trafiają do .img ale w moim przypadku nijak mi to nie pomaga.

Wydaje mi się że jedynym rozwiązaniem było by wygenerowanie lub wyedytowane wcześniej utworzonego VMa tak aby jego UUID był taki jak VMa który chcę odzyskać, ale na razie nie mam pomysłu jak to zrobić.
 
Witam! Kolego Radzu udało Ci się połączyć plik IMG z plikami przyrostowymi? Mam podobny problem. Maszyna widzi tylko plik główny, a przyrostowy w którym są mi potrzebne pliki pomija. ;(
 
Oj chciałbym zachować spokój, ale nie da rady. Już całą noc na tym siedzę i próbuję dostać się do tego pliku przyrostowego. W innym poście kolega napisał, że postawił Centosa i KVM i tam podpiął plik przyrostowy i odzyskał dostęp do plików. Ja niestety tego nie ogarnę, a sprawa jest podbramkowa i szukam jakiejkolwiek szansy na odzyskanie kilku plików.
Co do serwisu, to obawiam się, że odezwą się za tydzień...
 
Sprawdziłem, że kolega Jaqb ostatni raz logował się 3 lata temu i dlatego jeszcze nie zapytałem. Wysłałem info do HelpDesku. Zobaczymy.
Masz rację! Do Jaqba napiszę, może się odezwie.