Pomoc Problem z resetem hasła administratora

gris

Nowy użytkownik
Noobie
30 Listopad 2023
1
0
1
44
QNAP
QuTS hero x86_64
Ethernet
10 GbE
Witam,
Moje urządzenie to Qnap TS-h1677XU-RP
Wersja systemu: QuTS hero 5.1.0.2466

Mam następujący problem. Utraciłem hasło do urządzenia więc wykonałem procedurę resetu hasła do standardowego(domyślny MAC adres karty sieciowe nr 1).
Hasło do urządzenia zostało zresetowane zgodnie z procedurą z powodzeniem. Po uruchomieniu urządzenia udało się zalogować przez przeglądarkę na ustawieniach domyślnych (admin, hasło: MAC1).

System po zalogowaniu wymaga zmiany hasła, po wpisaniu starego (MAC1) i dwukrotnie nowego zgodnie z zaleceniami pojawia się komunikat "Zmiana hasła nie powiodła się". I tak ciągle. pomimo wielokrotnych prób otrzymuję ten sam komunikat.

Znalazłem w sieci poradnik o resecie hasła przez FAQ SSH, więc zgodnie z nim wyłączyłem urządzenie, wypiąłem wszystkie dyski i uruchomiłem ponownie. Po kilku minutach wpiąłem wszystkie dyski.
Przez QFindera aktywowałem połączenie FAQ SSH i przez PuTTY połączyłem się z qnapem.

Niestety przy próbie zmiany hasła otrzymuję poniższy komunikat:

[~] # passwd
Changing password for admin
New password:
Retype password:
passwd: can't create '/etc/config/shadow+': File exists
passwd: can't update password file /etc/shadow


Nie potrafię tego obejść.
 
Coś jest nie tak z partycją. Spróbuj Qfinderem przeflashowac firmware i jeszcze raz.
Połączono posty:

A jak to nie przyniesie rezultatu - o ile dysków nie masz NVMe.... (które nie sa hot-swap) można isc tą metodą:
Instruktaż/Tutorial - Jak przywrócić do działania serwer, który nie uruchamia się z dyskami?
I po wykonaniu polecenia storage_util --sys_startup
masz już możliwość robienia passwd
a jeśli mam WD Gold 8T ?