Pomoc Problem z virtualnym systemem po awarii prądu

Jaqb

Nowy użytkownik
Noobie
19 Wrzesień 2017
2
1
3
48
QNAP
TVS-x73
Ethernet
1 GbE
Witam,
Mam następujący przypadek. Po awarii zasilania i uruchomieniu ponownie qnap'a jeden z dysków (a raczej kieszeń) uległa uszkodzeniu (brak żadnej reakcji - lampki się nie świecą). Jednak wszystko dalej działa - zrobiony był RAID5. Niestety virtualka z windowsem juz się nie uruchamia. Problem nie jest jednak sam system operacyjny windows a to, że wszystkie pliki jakie widzę są sprzed 6 miesięcy.
Pliki ktore znajdują sięw katalogu virtualki wyglądają tak:

afelmed.pl_images_qnap_windows.png

Pytanie:
Jak zobaczyć pliki które były zapisywane ostatnio tj min w zeszłym tygodniu ?
Czy jest możliwe, że pliki zostały uszkodzone mimo iż sprawdzenie systemu plików pod QNAP'em nie wykazało błędów ?

Dziękuje z góry za pochylenie się nad w/w problemem.
Jaqb
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.0188 Build 20170515
Model serwera: QNAP TVS-473
 
Mialem juz raz taki przypadek i podczas wskazywania dysku przy tworzeniu virtualki mogłem wybrać dysk np windows7.1402305 lin windows7.
W zależności od tego co wybrałem miałem inny czas obrazu.
Natomiast teraz takiej możliwości nie widzę - mogę tylko domyślnie wybrać windows7.

Snapshot'a nie mam - wykasowałem go wcześniej- mimo tego te pliki jak widać powyżej cały czas istnieją.
Problem został rozwiązany. Z poziomu qnap'a niestety nie mogłem wybrać właściwego pliku (obrazu) windowsa. Domyślnie był zawsze wybierany plik windows7 zamiast windows7.1487027429 (patrz pierwszy post). Natomiast po postawieniu na szybko centosa i uruchomieniu kvm'a mogłem dowolnie wybrać plik do virtualki i udało mi się przywrócić wszystkie pliki ostatnio zapisane. Temat jest więc do zamknięcia.
Przy okazji okazało się jest też problem hardware'owy z jednym slotem na dysk.
 
Witam! Kolego Jaqb mam taki sam problem z plikami przyrostowymi. Po podpięciu do wirtualki działa tlko z pliku IMG, a przyrostowy pomija. Nie miałem do czynienia z Centosem i kvm. Możesz podesłać źródło według którego mógłbym spróbować ogarnąć temat tak jak Ty to zrobiłeś?
Albo czy możesz mi w tej kwestii pomóc - oczywiście odpłatnie.