Pomoc Problem ze skanowanie Konica Minolta Bizhub do folderu zabezpieczonego hasłem

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

a g

Nowy użytkownik
Noobie
3 Listopad 2017
2
1
3
39
QNAP
TS-x69L
Ethernet
1 GbE
Cześć,
Chciałbym każdemu użytkownikowi udostępnić folder, gdzie wpadałyby jego skany z urządzenia Konica Minolta Bizhub c253. Folder ma być dostępny tylko dla tego konkretnego użytkownika (nie ma podglądania).

Nie byłem pewny, w którą stronę pójść.

1, W panelu Bizhuba zakładać każdemu użytkownikowi konto, podawać jego hasło do Qnapa i zapisywać te skany np. w katalogu user/skany
2, Stworzyć udział Skany, w nim folder każdego użytkownika do którego byłby przypisany użytkownik + użytkownik "scan", dzięki temu "scan" może zapisywać tam a użytkownik ma do tego dostęp. Plus taki, że nie muszę znać haseł użytkowników (ani zmienić ich w Bizhubie gdy oni sobie je zmienią) i dodatkowo trochę większe bezpieczeństwo bo jak ktoś dorwie hasła z bizhuba to ma dostęp tylko do katalogu ze skanami a nie wszystkich plików użytkownika (użytkownika scan wszystko inne ma poblokowane).

Wybrałem opcję nr 2. Problem jest niestety taki, że po ustawieniu wszystkiego (user scan + uprawnienia na qnap + dodanie użytkownika do bizhuba) przy próbie skanowania dostaje komunikat "błędna nazwa użytkownika" na bizhubie a w logach qnapa "Login fail"

Załóżmy, że ścieżka do folderu mojego użytkownika to \\192.168.1.2\Skany\ag

Robiąc analogicznie do tego jak skanuje na zwykłego PC, powinno to wyglądać tak:

aimage.ibb.co_cFXVCb_skany.png


Myślałem, że może powinienem wskazać użytkownika qnap, dlatego zmieniałem User ID na MOJANAZWAQNAP\scan ale bez znaczenia. Jakieś pomysły bo walczę z tym od dłuższego czasu?

Może znacie lepszy sposób na zabezpieczenie skanów każdego użytkownika?

Dzięki



Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.0299 Build 20170901

Model serwera: QNAP TS-469L
 
Witaj,

Miałem podobny problem. Po całym dniu i przeszperaniu internetu w końcu podjąłem decyzję o zmianie SMB na FTP w LANie.
Działa. Nie jest to tak jak bym chciał ale kończył mi się czas na zmigrowanie drukarki do nowej domeny.
Zgłosiłem problem do dostawcy urządzenia ale... ich odpowiedź (dodać użytkowników do administratorów na NAS albo nadać wszystkim pełne prawa do folderów bez potrzeby wpisywania hasła) utwierdziła mnie w przekonaniu że nic z tym nie zrobią a jeszcze klient będzie musiał zapłacić.
Nie wiem tylko czy FTP Cię satysfakcjonuje?.

Robiłem zgodnie ze sztuką: Link
Przeczytaj ostatni akapit bo po ostatnich WannaCry'ach i Pety'ach i poprawkach na nie możesz mieć problem z wersją SMB.
 
Kolinek77, właśnie chciałem uniknąć ftp.

pigers, pisałem że tak też próbowałem i nic to nie dało.

Na szczęście udało mi się to zrobić, problem był tak "oryginalny", więc nic dziwnego że na necie nie było za dużo rozwiązań bo to po prostu powinno działać.

Okazało się, że Konica obcina hasło do 14 znaków podczas zapisywania a mój użytkownik scan w qnap'ie miał 16 znakowe...

Teraz działa wszystko OK. Nie spodziewałem się :)

Dzięki za odpowiedzi, może komuś się przydadzą.

Pozdrawiam.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. bizhub
  2. konica
  3. minolta
  4. konica 57
  5. minolta scan
  6. https://forum.qnap.net.pl/threads/problem-ze-skanowanie-konica-minolta-bizhub-do-folderu-zabezpieczonego-has%C5%82em.22383/
  7. folder na skany
  8. skanowanie konica minolta
  9. konica smb
  10. minolta bizhub