Pomoc Problem ze zdalnym podglądem ts212P

Corvax

Nowy użytkownik
Noobie
10 Marzec 2016
5
1
3
49
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Witam,
mam problem z podglądem zdalnym monitoringu, w sieci lokalnej jest ok, natomiast przy dostępie zdalnym prędkość wyświetlania nie przekracza 2 FPS.
Konfiguracja
qnap 212P
kamery 2 x edimax IC-3115W działające w rozdzielczości 640x480 przy 15FPS
łącze to DSL o faktycznych parametrach Down ~40Mbps Up: ~1,90Mbps
Serwer podłączony bezpośrednio do routera, a ten do modemu DSL

Serwer chodzi wyłącznie jako stacja monitoringu, w czasie pracy obciążenie jest ok 50% CPU 69% RAM

ten problem z małą ilością FPS występuje zarówno na kliencie QVR na windows i MacOs, jak i na aplikacji mobilnej Vmobile

Wersja oprogramowania Firmware:
4.2.2
Model serwera: QNAP TS-212P
 
Dzięki, też o tym myślałem, jednak wcześniej monitoring chodził na zwykłym PC i oprogramowaniu Blue Iris - Video Security Software i tam działało wszystko płynnie - być może sam soft dopasowywał bitrate/rozdzielczość?. Monitor zasobów pokazuje transfer w sieci lokalnej na poziomie 2 MB/s (to w zasadzie całość jaka schodzi z kamer po podłączeniu z zewnątrz klienta QVR Upload jest ok 270 KB/s (dane z monitora zasobów serwera)
 
weselej zaczyna robić się kiedy wywalę drugą kamerę i zostawię tylko jedne kanał - płynność w ogóle się nie zwiększa, natomiast kiedy porównam z streamem bezpośrednim z kamery - mam tam obraz o płynności do przyjęcia - niestety nie mam jak sprawdzić ilość fps, ale jest kilka razy bardziej płynny niż to co schodzi z Surveillance Station. WTF?
 
Ok ja to absolutnie rozumiem, jednak mam przed sobą taką sytuację: wbijam się bezpośrednio na obraz (stream) z kamery zdalnie i mam płynność na akceptowalnym poziomie jakieś ~5fps - jest to dla mnie wystarczające - ta sama kamera oglądana przez klienta QVR ma w porywach do 1,5 FPS, ba jeśli nawet odpalę oba podglądy na raz - ten bezpośredni z kamery jest na akceptowalnym poziomie - ten z qnapa laguje - Pytanie czy można coś pogrzebać w ustawieniach żeby działało to tak płynnie jak bezpośrednio z kamery?