Pomoc Problemy z udostępnianiem

slimik

Entry Technician
Q Associate
10 Wrzesień 2018
46
1
8
45
QNAP
Ethernet
10 Mbps
Cześć,

Czy wie ktoś może dlaczego mimo ustawienia dla wszystkich użytkowników prawa RW, sytuacja wygląda jak na zdjęciu?
 

Załączniki

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    45 KB · Wyświetleń: 84
sprawdź prawa każdego usera z osobna i każdej grupy której członkiem sa userzy
to co widzisz jest SUMĄ ich praw
gdzie kolejka prio jest: deny -> read only -> write
Połączono posty:

grupie everyone nie ustawiaj żadnych praw do udziałów
 
tak - musisz tylko odkopać gdzie jest RO (read only) i odznaczyć je

najczęściej ludzie mieszają w grupie everyone , więc :
Czyli w tym przypadku, tam gdzie jest tylko do odczytu mimo prawa RW, nie będzie możliwości zapisu?

tak - musisz tylko odkopać gdzie jest RO (read only) i odznaczyć je

najczęściej ludzie mieszają w grupie everyone , więc :
No dobra, to jak odznacze RO, to w tym momencie jaki status posiada katalog nadrzędny dla danego użytkownika? Chodzi mi o to żeby, użytkownik w katalogu nadrzednym nie mógł nić tworzyć ani usuwać, ale mógł mieć dostęp do folderów podrzędnych w których mogłby zakładać sobie podkatalogi i pliki. Czy w momencie odznaczenia RO, użytkownik będzie mógł dostać się do katalogu nadrzędnego a z niego do katalogów podrzednych?
 
Mam jeszcze pytanie, co ma pierwszeństwo bo b
No dobra, to jak odznacze RO, to w tym momencie jaki status posiada katalog nadrzędny dla danego użytkownika? Chodzi mi o to żeby, użytkownik w katalogu nadrzednym nie mógł nić tworzyć ani usuwać, ale mógł mieć dostęp do folderów podrzędnych w których mogłby zakładać sobie podkatalogi i pliki. Czy w momencie odznaczenia RO, użytkownik będzie mógł dostać się do katalogu nadrzędnego a z niego do katalogów podrzednych?
Połączono posty:

Problem nadal nie rozwiązany, może ktoś coś jeszcze podpowie, jest sobie folder współdzielony główny np "katalog" jako RO, zakładam w nim foldery kat1, kat, kat3, nadaje prawa zapisu dla określonych użytkowników w poszczególnych podfolderach, niestety opcja ta nie działa, nie ma możliwość utworzenia pliku, lub katalogów w podfolderach, natomiast jak zmienie prawa na poziomie "katalog" dla użytkowników na RW, wszystko działa. Czy jest jakaś opcja żeby to działało jako pierwotne rozwiązanie, czyli katalog nadrzędny jako RO a podkatalogi jako RW? (nie chcę żeby w katalogu głównym, koś zakładał foldery poza tymi co już istnieją).
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. folder współdzielony