Pomoc QVPN i wydzielenie podsieci dla użytkowników
Cześć Czy jest możliwość wydzielenia sieci dla konkretnych użytkowników VPN. Korzystam NASa podłączonego do dwóch różnych podsieci (2 interfejsy LAN)... Utworzyłem serwer QVPN (Qbelt) i chciałbym zrobić tak , że dla jednego użytkownia (dla mnie) po połączeniu przez VPN jest dostęp do obu...- MasterINC
- Temat
- dostęp sieci tylko użytkowników
- Odpowiedzi: 5
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc Lista użytkowników QNAP - wyciągnięcie z poziomu ssh
Cześć wszystkim,Piszę z zapytaniem czy istnieje możliwość wyciągnięcia z poziomu SSH na qnapie listy użytkowników którzy są dodani do urządzenia? Chodzi mi o samych użytkowników, bez informacji o folderach i dostępachZ góry dziękuję za pomoc :)- Lukasz412
- Temat
- użytkowników
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
- S
Pomoc Problemy z udostępnianiem
Cześć,Czy wie ktoś może dlaczego mimo ustawienia dla wszystkich użytkowników prawa RW, sytuacja wygląda jak na zdjęciu?- slimik
- Temat
- katalog użytkowników
- Odpowiedzi: 5
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
Pomoc problem z udostępnionymi katalogami
Cześć, mam prawdopodobnie trywialny problem ale mnie przerasta... Mam Qnapa w sieci lan i podpięte 5 komputerów win10 home. Utworzyłem użytkowników i dostęp do katalogów według filmików na yt. Zdziwiłem się bardzo kiedy wszedłem do sieci z innego komputera przez eksploratora (samba) i miał...- tele
- Temat
- dostęp katalogów może problem sieci użytkowników
- Odpowiedzi: 7
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
Pomoc QuMagie - wielu użytkowników
Cześć. Mam pytanie odnośnie podzielenia QuMagie pomiędzy kilku użytkowników. Dawniej, w starym ogórku po prostu każdy użytkownik miał swoją przestrzeń i Moments nie ingerowało w innych użytkowników. Dziś, w Qnap musiałem zmienić uprawnienia folderów ze zdjęciami, żeby zdjęcia pierwszego...- Ice
- Temat
- color qumagie użytkowników
- Odpowiedzi: 1
- Forum: QuMagie, Photo, Video i Music Station
- L
Pomoc Migracja użytkowników z uprawnieniami do folderów
Witam,Zwracam się z pytaniem w jaki sposów wyeksportować z jednego qnapa (TS-869-U-RP) użytkowników wraz z uprawnieniami do folderów na inny serwer QNAP?Wszelkie dane zsynchronizowały się pomiędzy dwoma serwerami, ale bez uprawnień.Czy jest jakieś narzędzie które migruje prawa...- Lukasz_p
- Temat
- folderów migracja uprawnienia użytkowników
- Odpowiedzi: 7
- Forum: Wysoka dostępność (HA) i iSCSI / Fibre Channel
Pomoc Tworzenie multi kont użytkowników
Witam wszystkich Dostaliśmy w firmie serwer QNAP model : TVS-EC1280U przede mną stoi wyzwanie mianowicie muszę stworzyć 200 kont użytkowników, foldery współdzielone, grupy etc. pytanie jak ten proces zautomatyzować ? uprościć sobie jakie są wasze doświadczenia w tej materii? z góry dzięki- bulgar71
- Temat
- konta użytkowników
- Odpowiedzi: 6
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
- Q
Pomoc Problem dostępu do folderu i subfolderów - powód priorytety uprawnień?
Cześć.Jestem nowym użytkownikiem serwera TS453Be, dopiero poznaję jego możliwości.Serwer ma pełnić przede wszystkim rolę serwera plików w sieci lokalnej z komputerami z systemem Windows 10 PRO oraz umożliwiać dostęp do danych z zewnątrz przez VPN.Do tej pory rolę serwera pełnił jeden z...- qwertxx
- Temat
- dostęp folderu problem użytkowników
- Odpowiedzi: 9
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
- K
Pomoc Uprawnienia folderów grupy
WitamTworzę folder współdzielony "GŁÓWNY". W nim tworze kolejno podkatalogi "FILESA, FILESB, FILESC, FILESD".Jest trzech użytkowników : admin (gruba użytkowników admi), user1, user2 (grupa użytkowników wszyscy).Chcę ustawić uprawnienia w ten sposób, że folder GŁÓWNY oraz jego zawartość...- kolpakus
- Temat
- color folder tylko uprawnienia użytkowników
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
Pomoc Administrator nie może zmieni uprawnień do folderu.
Cześć. Mam problem z udostępnieniem folderu. Kilka dni temu stworzyłem bezpośrednio na woluminie foldery współdzielone "Archiwum", "Krzysiek", "Lin" i inne, do których przypisałem różne uprawnienia. Utworzyłem też użytkowników "Krzysiek" i "Lin" do których przypisałem następujące uprawnienia"...- krzycho1989
- Temat
- uprawnienia użytkowników zapis
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
Pomoc LDAP łączenie uprawnień z systemowymi grupami
CześćCzy jest jakaś możliwość - np. z pod konsoli bo w okienkach widzę że nie - dodania użytkowników na serwerze LDAP do systemowych grup. np. aby użytkownik z serwera był dodany do grupy Administrators ? Lub czy istnieje możliwość nadania grupie użytkowników na serwerze LDAP uprawnień...- GoRo33
- Temat
- ldap użytkowników
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
- D
Pomoc Konta użytkowników w aplikacji Qfile.
Hej. Od ponad 5 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem TS253a, ale nadal nie mogę sobie poradzić z jedną rzeczą. Być może dla was będzie to trywialne i mi powiecie. Poprzednio miałem WD cloud i tam zakładałem użytkownikom konta na stronie wd i podpinalem je pod aplikacje. Czyli z jednego NASa...- damiannet
- Temat
- konta qfile użytkowników
- Odpowiedzi: 5
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Konfiguracja dysków TVS-682
Witam!Zdecydowaliśmy się na TVS-682 który właśnie do nas jedzie (Intel I3 i docelowo 48GB Ram). Zastosowanie NAS'a: nieduża firma z pogranicza IT. Dotychczasowe zasoby: NAS Western Digital (Black Armor z 4xHDDx1TB z dostępem na zasadzie lokalnych kont użytkowników)Oczekiwania co do nowego...- Wawrzek
- Temat
- konfiguracja raid1 system użytkowników zasobów
- Odpowiedzi: 7
- Forum: Przed zakupem... (Porady i dylematy)
Pomoc Jeden katalog, dwóch użytkowników o różnych uprawnieniach
Witam,Proszę o wsparcie w temacie 2 użytkowników do tego samego katalogu. Wg instrukcji stworzony został katalog na QNAP, po czym przypisanych zostało 2 uzytkowników 1. admin z pełnymi uprawnieniami 2. user tylko z odczytemCo należy zrobić, aby każdy z użytkowników miał synchronizowane ten...- _pawel_
- Temat
- katalog katalogu użytkowników
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Brak możliwości tworzenia nowych użytkowników po aktualizacji
Witam, Potrzebuje pomocy jak w temacie.Środowisko: 1. Sieć przewodowa 1Gbp/s 2. Model Qnap-a: TS-219P 3. Wersja firmware: 4.2.0 build 20151118 4. System na PC: Windows 7 32-bitSytuacja.Po aktualizacji oprogramowania z wersji 3.8.3 do wersji 4.2.0 nie mogę dodawać nowych użytkowników...- blacky
- Temat
- aktualizacji użytkowników
- Odpowiedzi: 3
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu