Pomoc Przekierowanie portów a widocznosc z internetu - Połączenie VPN

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

mronyx

Nowy użytkownik
Noobie
23 Marzec 2014
8
2
3
49
QNAP
Ethernet
10 Mbps
Witam!
Chcę dostać się ze świata do QNAPa, jakie porty muszę przekierować i jak?

Mam DHCP: 192.168.xxx.xxx
Mam DNS: 271.xxx.xxx.xxx
Mam też WAN: 86.111.xxx.xxx

Chcę będąc poza siecią lokalną móc mapować dyski sieciowe, widziałem tutaj skrypt, więc nim to ogarnę. Gorzej, że nie mogę się smartfonem zalogować poza siecią lokalną.

Modem TP-Link WR340G, wiem jak zrobić virtual server, ale nie co przekierować na co...
 
ok, dziękuję za pomoc - VPN już się połączyłem, choć nie udało mi się zamapować dysku, jutro sprawdzę skrypt nr 3 (dziś nie miałem na to czasu)
chcę odtwarzać pliki mp3 i mp4 po sieci - nie chcę korzystać z music station, bo mi się wiesza, ponadto chcę zapodawać pliki do winamp lub foobara i tak je odtwarzać

Co do sieci - aby to chodziło najkorzystniej, to co proponujecie?
Mam: net z tv kablowej (modem kablowy) - do niego router i skonfigurowane na nim wi-fi
urządzenia w sieci:
komputer PC (nie podłączony, ale będzie chodził po kablu jeśli w ogóle z siecią)
laptop po wifi x3szt
smartfony (android) x 3-5szt po wi-fi
QNAP oczywiście - po kablu

jeśli mam kupić switch Gigabitowy - to jaki polecacie i gdzie go wpiąć, bo najczęstsza konifiguracja to QNAP + 2xlaptop po wi-fi + 3 androidy po wi-fi wiec podpięcie do switcha kompa nie uda się, bo nie pracuję na przewodzie

wyłączyłem bibliotekę i konfigurację czasu wg serwera, ale wciąż mi qnap mieli dyskami, chciałbym aby się usypiał, gdy ja nic od niego nie chcę... da się?

wiem, że pytania laika, ale...
 
wyłączyłem bibliotekę i konfigurację czasu wg serwera, ale wciąż mi qnap mieli dyskami, chciałbym aby się usypiał, gdy ja nic od niego nie chcę... da się?
NTP - zostaw włączone, przydaje się później, jest kilka usług które wymaga serwera czasu.
@Silas Mariusz - sam reboot styknie ? czy coś jeszcze trzeba ubić ?
Jeśli włączone masz usypianie to działa to tak samo jak w Windows, nic nie gmera pod hdd, to dysk idzie lulu.

Co do sieci - aby to chodziło najkorzystniej, to co proponujecie?

Popatrz jak mamy wykonane sieci ja i Avis.
Musisz podłączyć się kablem (switch+qnap+komp) bo przesyłając duże rzeczy będziesz zamulał router.
U mnie widać jakie prędkością są w jakiej części ;)

wyłączyłem bibliotekę i konfigurację czasu wg serwera, ale wciąż mi qnap mieli dyskami, chciałbym aby się usypiał, gdy ja nic od niego nie chcę... da się?
pewnie jeszcze chodzi proces convert i zarzyna dyski ;)
ja mam zablokowane wszelkie funkcje multimedialne na QNAPie poza DLNA, resztę rzeczy robię za pomocą plików (Samba czy tam udostępnianie plików i folderów).
ok, dziękuję za pomoc - VPN już się połączyłem, choć nie udało mi się zamapować dysku, jutro sprawdzę skrypt nr 3 (dziś nie miałem na to czasu)

musisz mieć fajne łącze że chcesz używać VPNa do plików :p
chcę odtwarzać pliki mp3 i mp4 po sieci - nie chcę korzystać z music station, bo mi się wiesza, ponadto chcę zapodawać pliki do winamp lub foobara i tak je odtwarzać
Patrz 3 odpowiedź, po prostu udostępnij sobie folder z muzą.
 
ok, dziękuję za pomoc - VPN już się połączyłem, choć nie udało mi się zamapować dysku, jutro sprawdzę skrypt nr 3 (dziś nie miałem na to czasu)
VPN działa jest, okay.
Inne pytania zapraszam zadawać w nowych tematach rozmowy.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.