Pytania dot. modyfikacji konfiguracji i optware

Dyskusja w 'Hydepark i związane z forum' rozpoczęta przez użytkownika jarlath, 14 Grudzień 2008.

Ładowanie...
 1. jarlath
  Offline

  jarlath Moderator Contributor

  Dołączył:
  12 Grudzień 2008
  Wiadomości:
  246
  Miejscowość:
  Poland, Gliwice
  Local Time:
  19:49
  Oceny:
  +14 / 0 / -0
  Followers:
  1
  QNAP:
  TS-x59 Pro
  Ethernet:
  1 GbE
  TS-x59 Pro 1 GbE
  Witam,
  TS509pro od poniedziałku będzie działał w firmie. W związku z faktem, że dostosowałem kilka plików konfiguracyjnych do własnych potrzeb rodzi się kila pytań:

  1. Zmodyfikowałem w smb.conf sekcje odpowiedzialne za udziały typu QMultimedia i kilka innych. po restarcie ustawienia pozostają więc nie ma problemu. Ja się ma sprawa w przyszłości, kiedy pojawi się nowy firmware - czy plik zostanie nadpisany?

  2. W nawiązaniu do powyższego punktu jak się ma sprawa modyfikacji plików w /etc. Czy jest tak, jak w Synology, że są pewne pliki, których modyfikacja powoduje, ze podczas update firmware cała konfiguracja Qnap'a idzie w default?

  3. Kontynuując zagadnienie poruszone w punkcie 2. Jeśli w podanych warunkach jednak konfiguracja pozostaje i update nie ustawia systemu w default to czy jest gdzieś miejsce, gdzie można podglądnąć default'owe pliki konfiguracyjne nowej wersji firmware?

  4. Jak zachowują się Optware podczas update firmware? Aktualnie mam na Qnap'ie postwionego serwera DNS i SQUID'a i całość działa bez problemów ale zauważyłem, ze Optware modyfikuje plik startowy - czy to przetrwa?

  Dzięki i pozdrawiam