Pytania przed zakupem TS-409

T

tklim

Passing Basics
Beginner
Sep 12, 2008
10
1
1
Witam

Poważnie zastanawiam się nad zakupem urządzenia TS-409, jednakże mam kilka ważnych pytań:

1. Gdzie są przechowywane pliki konfiguracyjne różnych usług uruchomionych na urządzeniu, typu serwer http? Na jednym z dysków, czy we wbudowanej pamięci flash?

2. Czy urządzenie posiada funkcjonalność serwera NFS? Chodzi mi o to, aby podmontować wystawione przez NFS dyski jako partycje NFS na innej maszynie z Linuxem w sieci lokalnej.

3. Czy funkcjonalność FAQ SSH jest ograniczona jedynie do administrowania urządzeniem, czy też możliwe jest również zalogowanie się na konto zwykłego użytkownika i praca "użytkowa" (pomijam tutaj kwestie wydajności procesora i ilości pamięci)?

4. Słyszałem, że producent urządzenia udostępnia dodatkowe aplikacje webowe, prekonfigurowane dla tego urządzenia, np. Joomla. Czy dostępne jest w taki sposób oprogramowanie monitorujące Cacti, czy też trzeba je instalować od zera?

5. Jak wygląda podpinanie dysków do głównego filesystemu urządzenia? Czy jest konieczne ich zamontowanie w z góry zdefiniowanych miejscach, oraz trzymanie na nich różnych ustawień urządzenia, czy też służą one wyłącznie jako magazyny plików, a główny filesystem jest trzymany w całości w pamięci wbudowanej urządzenia?

6. Jak wygląda kwestia chłodzenia urządzenia i samych dysków, a także głośności samego urządzenia (bez dysków)? Czy ewentualne wentylatory są specyficzne dla sprzętu/producenta, czy np. można je zastąpić innymi o odpowiedniej średnicy, ew. jeszcze innych parametrach?

7. Czy urządzenie obsługuje "prawdziwe" SFTP, czy tylko FTPS (FTP over SSL)? Na forum znalazłem sprzeczne informacje.

8. Czy wbudowany serwer MySQL posiada jakieś ograniczenia (pomijam tutaj kwestie wydajności procesora i ilości pamięci)?


Z góry dziękuję za odpowiedzi!

tkl
 
Silas Mariusz

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
Apr 5, 2008
9,934
30
2,528
153
39
www.devspark.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
You must log in or register to view this reply.
 
Silas Mariusz

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
Apr 5, 2008
9,934
30
2,528
153
39
www.devspark.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
You must log in or register to view this reply.