Pomoc Qcontactz jako kontakty na Androidzie

maciej_m

Passing Basics
Beginner
3 Wrzesień 2018
21
1
3
38
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam.

Właśnie zacząłem korzystać z QNAP, wcześniej korzystałem tylko z S.

Chce przechowywać kontakty na swoim NASie.
Na S korzystałem z aplikacji DAVDroid i kontakty wyświetlały mi się normalnie w kontaktach Androida (po wybraniu opcji wyświetlania w ustawieniach).
Czy kontakty QContactz umożliwiają coś takiego, bo jak wchodzę w ustawienia wyświetlania na androidzie to nie widzę takiej opcji. Nie chce korzystać z aplikacji QContactz do wyświetlania kontaktów a jedynie chciał bym, żeby ta aplikacji mi je synchronizowała z serwerem. Lub czy jest możliwość synchronizacji kontaktów przez CARDDAV?

Maciej
Może ktoś ma jakieś doświadczenie jako można przechowywać kontakty na QNAPie?
 
Cześć

Na początku roku testowałem tą aplikację i wtedy niestety wydała mi się ona bardzo biedna. Raz że miałem problem z zaimportowaniem kontaktów(źle się importowały przez dodanie ich z pliku) a dwa i to mnie właśnie najbardziej raziło, że obsługa kontaktów odbywała się tylko przez aplikację kliencką. Na tamten czas nie można ich było zsynchronizować z książką telefoniczną. Na angielskim forum jest dostępna aplikacja QBaikal, stworzona przez zapaleńca Qnapowego(ogólnie facet stworzył kilka ciekawych apek na Qnapa). Mam ją zainstalowaną do dzisiaj i działa ona jak serwer CalDav oraz CardDav, więc korzystając z zewnętrznych apek na telefonie można się podpiąć i synchronizować kontakty oraz kalendarze.

Link do apki: link

Pozdrawiam
G!
 
Dzięki za informację, potestuję aplikację.
Kolejną aplikacją jaką znalazłem jest Redicale, tylko wersja na Qnap nie obsługuje https a szkoda, bo działa z DAVDroidem.

Niestety z niektórymi rozwiązaniami Qnap jest jeszcze do tyłu względem S.
 
Dzięki za informację, potestuję aplikację.
Kolejną aplikacją jaką znalazłem jest Redicale, tylko wersja na Qnap nie obsługuje https a szkoda, bo działa z DAVDroidem.

Niestety z niektórymi rozwiązaniami Qnap jest jeszcze do tyłu względem S.

Niestety nie znam Redicate. Ogólnie na Q masz dobrą virtualizację a w internecie dostępne DSM jako obraz VM ;) Można połączyć dobre z porzytecznym, jeśli masz odpowiednią moc i ram.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. kontakty