Pomoc Qmusic problem z prtzeglądaniem zawartości w trybie Fiolder

vitoldo

Entry Technician
Q Associate
1 Styczeń 2019
49
3
8
44
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Wczoraj zorientowałem się, że po rozlicznych aktualizacjach aplikacji Qmusic 5.3.11 (a może wcześniej) utraciłem zdolność przeglądania folderu z muzyką w trybie Folder.
Dotąd zawsze tak było mi najwygodniej bo w folderze z MP3 mam całą strukturę folderów z nazwami wykonawców płyt itp. A teraz gdy w aplikacji mobilnej kliknę Folder to ląduję w jakimś Home który jest pusty i nie można z niego wyjść ani wyżej ani niżej. Na NASie gdy w aplikacji Music Staiton kliknę Folder to jest podobnie. Też nie pojawia mi się możliwość nawigowania po folderze.
W Multimedia Console mam prawidłowo zamapowany folder z muzyką dla Music Station. Zresztą gdyby nie był zamapowany to przecież Qmusic oraz Music Station nie znajdowały by zawartości muzycznej w trybie Wykonawca, Album itp. A znajdują prawidłowo.

Bliźniacze aplikacje Qphoto, Qvideo prawidłowo działają mi w trybie Folder.Proszę o wskazówki.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1.1216 Build 2020/02/14
Model serwera: QNAP TS-251B
 
U mnie nie działa np. qphoto czy QuMagie.
Widać musiał się wkraść błąd do ostatniego firmware. Pomimo określenia zasobu homes jest on niewidoczny z poziomu aplikacji multimedialnych ale nie wszystkich.
U mnie np. działa qVideo ;)
Może niedługo będzie poprawka ...
Pozdrawiam,
 
Tak zgłoszę po powrocie z wakacji. Tradycyjnie pewnie będą chcieli mieć wjazd do mnie na NAS, którego i tak im nie dam :-(
A od wczoraj zrobiłem jeszcze upgrade QTS do 4.4.2 (z duszą na ramieniu co się tym razem posypie). O tym co się posypało, na końcu....
Po restarcie od razu były aktualizacje Qvideo, Qphoto i Qmusic etc. Teraz status mam taki, że Qmusic na NAS w ogóle się nie uruchamia Twierdzi, że jest wyłączone w Multimedia Console co oczywiście nie jest prawdą. Ale za to apka mobilna znowu widzi folder z muzyką w rybie Folder. Ponowne wyłączenie i włączenie multimediów w Multimedia Console nic nie daje - Qmusic nadal nie działa na NAS. Reinstalacja Qmusic też nic nie daje. Qvideo i Qphoto robią wrażenie, że działają, chociaż 100% pewności nie mam.

A to co posypało się przy upgrade QTS, to że nie uruchamia mi się Midnight Commander przy dostępie przez PuTTy. Ręce mi opadają, nie chce mi się za każdym razem robić doktoratu i sobie przypominać, jak wgrać / skonfigurować MC. Przecież nie robię tego często więc zapominam co i jak. Dlatego boję się już robić aktualzaicje, bo na miejsce jednego błędu wchodzą 2 nowe a poza tym ciągle znikają mi funkcjonalności, z których korzystam, a w ich miejsce przychodzą jakieś kolorowe niepotrzebne bzdety. Miałbym ochotę zamrozić wersję i nie wgrywać już nic nowego.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. music station
  2. Qmusic