Qnap 109

Dyskusja w 'Przed zakupem...' rozpoczęta przez użytkownika vvodnik, 24 Sierpień 2008.

Ładowanie...
  1. vvodnik

vvodnik Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    08:11
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Nosze się z zamiarem kupna 109
    Rozglądając się po różnych sklepach i aukcjach napotykam różne oznaczenia tego sprzętu
    Wiem że można spotkać 109 w różnych odmianach:
    TS-109 PRO II jest podobno najwyższą odmianą 109 ale niekiedy spotykam się z nazwą TS-109 Pro bez dwójki i zastanawiam się czy to jest to samo co ten model z dwójką
    Doszedłem sam do tego że TS-109 II to już zupełnie co innego niż TS-109 PRO II a tym bardziej TS-109
    Czy ten najwyższy model 109 charakteryzuje sie tylko tym że ma Active Directory Service czy ma coś jeszcze czego nie mają niższe?
    Czy warto kupi u niemców TS-109 PRO II za około 700 zł i mieć niemiecką gwarancję w razie problemów kombinować coś u nich (panuje opinia że sprzęt jest raczej bezawaryjny)
    Czy raczej zacisnąć pasa i kupić u nas za nie całe 1300 zł (taniej u nas nie znalazłem) z gwarancją ??
    Pozdrawiam vvodnik

2. Silas Mariusz

Silas Mariusz SysOp Administrator

Miejscowość:
    Nowy Sącz
    Local Time:
    08:11
    Oceny:
    +1 450 / 30 / -6
    Followers:
    24
    QNAP:
    TVS-x71
    Ethernet:
    1 GbE
    TVS-x71 1 GbE
    czesc

TS-109 - 128Mb RAM
    TS-109 II - 256Mb RAM

PRO = +ActiveDirectory +Obsługa NFS'u

Jesli nie potrzebujesz tych rzeczy w PRO (w zastosowaniach domowych raczej faktycznie nie potrzebujesz) to po co kupowac PRO?

Wersja z wieksza iloscia ramu zawsze lepsza. Jesli bedziesz sciagal z torrentow czy instalowal dodatkowe aplikacje...

pozdrawiam

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.