Pomoc QNAP + 2 dostawców internetu

mario709

Entry Technician
Q Associate
4 Marzec 2015
45
15
8
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 GbE
Hej,

Dzisiaj siedzę już troszkę czasu, gdyż próbuję zrobić coś co chciałbym czasowo odpalić na naszym firmowym QNAP.
1. Chciałbym połączyć 2 dostawców internetu w port Trunking-u (Ballance-tlb).
2. Taki połączenie spiąć w Virtual Switch1.
3. Taki VirtualSwitch1 chciałbym ustawić do Wietualnej maszyny (opcja "Tylko sieć zewnętrzna").

Sprawdziłem to u siebie na QNAP 453A.
1 dostawca internetu to UPC.
2 dostawca internetu to PLAY (bez stałego IP).

Zrobiłem 1 - już straciłem możliwość dobicia się do QNAP z UPC.
Zrobiłem 2
Zrobiłem 3 - nie mogę dobić się do wirtualnej maszyny.

Po co to chcę zrobić?
Mamy sieć w firmie, która jest całościowo źle skonfigurowana (wolna jak diabli). Będzie rekonfigurowana, ale mniejsza z tym.
Muszę wystawić aplikację web i chciałbym by przyspieszyć działanie tej aplikacji poprzez dołączenie drugiego łącza (ze wspomnianego PLAY).

Możliwe że moje założenia są mega błędne - jestem w sprawach sieciowych totalnym amatorem. Po prostu mam do dyspozycji NAS i chcę zrobić z niego użytek.

Jeżeli źle kombinuję - dajcie znać.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.1
Model serwera: QNAP TS1279U / 453A
 
Dlatego napisałem że jestem noga w sprawach sieciowych.
Do jednego dostawcy (UPC) mam skonfigurowaną domenę. Z jednym dostawcą pięknie biega.
Po dodaniu drugiego w port trunkingu - przestaje banglać :(
 
1. Chciałbym połączyć 2 dostawców internetu w port Trunking-u (Ballance-tlb).
Dwóch dostawców różnych na różnych bramach ? Nie w tym celu jest tam funkcja agregacji.
2. Taki połączenie spiąć w Virtual Switch1.
Spiąć możesz wszystko.
3. Taki VirtualSwitch1 chciałbym ustawić do Wietualnej maszyny (opcja "Tylko sieć zewnętrzna").
Możesz ale nie bedzie działać.
Jeżeli źle kombinuję - dajcie znać.
Dajemy.
2 łącza = 2 IP zewnętrzne.
Tu nawet nie chodzi o adresy zewnętrzne choć one wykluczają istnienie ogólnie usług udostępnianych. Problemem jest to że pakiet wchodzący siecią A nie może powrócić jako odpowiedź siecią B. Udałoby się to może jeszcze w przypadku 2 łącz od tego samego operatora, na tych samych bramach ale w jego kombinacji nie ma szans.
Po prostu mam do dyspozycji NAS i chcę zrobić z niego użytek.
To zamów w UPC porządną opcję usług biznesowych i działaj jak należy. Tego playa to do telefonu włóż.
 
Bardzo dziękuję za rzeczową odpowiedź.
Jak już wspominałem kombinuję najpierw u siebie w domu (prywatnie mam UPC).

W firmie nie mogę skorzystać z UPC (firma stoi na uboczu). Płacimy sporo kasy za "taki sobie" net z nieba :(
Jakbym w firmie mógł skorzystać z UPC to ... bym się popłakał z radości :)
 
Tu nawet nie chodzi o adresy zewnętrzne choć one wykluczają istnienie ogólnie usług udostępnianych. Problemem jest to że pakiet wchodzący siecią A nie może powrócić jako odpowiedź siecią B. Udałoby się to może jeszcze w przypadku 2 łącz od tego samego operatora, na tych samych bramach ale w jego kombinacji nie ma szans.


Jednym słowem bez BGP pomiędzy użytkownikiem a operatorami nie da rady.