Pomoc Qnap połączony przez usb z APC UPS, jak wysyłać shutdown na 2 pozostałe serwery ?

Serwerek

Nowy użytkownik
Noobie
28 Marzec 2018
3
1
3
38
QNAP
TS-x69U
Ethernet
1 GbE
Witam

Jak w temacie. Mamy qnapa TS469-U (4.3.4.0516) podłączonego kablem usb z UPS APC i szef zadał mi znaleźć rozwiązanie, jak podłączyć 2 serwery, żeby otrzymywały komunikat shutdown i reagowały, tak jak robi to qnap. Schemat w załączniku. Jeśli chodzi o rozwiązanie, to mają być jak najmniejsze koszty finansowy, oraz brak ręcznej instalacji usług typu apcpsd, jedynie w grę wchodzą paczki z managera oprogramowania.

aimg25.otofotki.pl_miniaturki_up427_ups.jpg

Czy macie jakieś sugestie/pomysły/podpowiedzi ?
 
Ok. Rozumiem, że żaden hub usb, bez usługi sterującej nie przejdzie. Sytuacja wygląda tak, że ja nie mam dostępu do żadnego z serwerów, żeby się rozejrzeć. Ale jeżeli chciałbym zrobić to w taki sposób:

aimg25.otofotki.pl_miniaturki_du462_Przechwytywanie.jpg

To rozumiem, że na qnapie, mógłbym wejść do konsoli i instalacja apcupsd musiałaby być zrobiona ze źródeł, a na pozostałych serwerach z windowsem jest normalna instalacja exe ? Czy wtedy qnap musiałby być połączony bezpośrednio z server2 i server2 z sserwerem3 czy wystarczyłoby w qunapie w tablicy routingu pokazać qnapowi gdzie one są ?

Czy istnieją jeszcze jakieś rozwiązania tej sytuacji ?