Pomoc QNAP resetuje ustawienia chap-secrets dla VPN

szczota

Nowy użytkownik
Noobie
3 Luty 2010
5
0
1
QNAP
TS-210
Ethernet
1 GbE
Witam
Z racji tego ze inny server laczy sie z QNAP-em przez vpn zachodzi koniecznosc ustawienia stalych IP dla klientow VPN ktorzy sie lacza. Nie jest do duzy problem bo wystarczy edytowac plik /etc/ppp chap-sectres i podopisywac oczekiwane IP.
Problem polega na tym ze z jakiegos powodu system resetuje plik z ustawieniami i podmienia go na oryginalny gdzie nie ma przypisanych IP.

Czy ktos wie kiedy i dlaczego tak sie dzieje? Albo jak zmusic go zeby nie ruszal tego pliku nigdy.

Z gory dziekuje za pomoc.
 
Witam...ciekawy jestem czy poradziłeś sobie z tym problemem. Mam identyczny i jestem bardzo zainteresowany rozwiązaniem. Na forum openwrt Cezary napisał mi, że cyt.: " zapewne qnap robi sobie ten plik dynamicznie. Więc musisz znaleźć co i jak to robi lub zrobić skrypty które po starcie systemu podmienią plik". Niestety nie jestem zbyt biegły w kompilowaniu skryptów......pomożecie :)?
 
Przeważnie trzeba wykonać polecenie cp źródło cel żeby "naprawić" takie rzeczy - do skryptu autoruns dopisać :
Bash:
cp /share/CACHEDEVDATA/.qpkg/autoruns/ppp\ chap-sectres /etc/ppp\ chap-sectres
przynajmniej w moim wypadku ;)
 
Ups... Niestety nie jestem na tyle biegły (zorientowany) żeby samodzielnie wykonać to o czym piszesz. Czy byłbyś na tyle miły i "poprowadził mnie za rękę" o ile oczywiście nie masz nic lepszego do roboty :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Poza tym, czy w Twoim kodzie nie ma przypadkiem literówki "sectres"? Czy powinno być "secret"?
Nie mam niestety w moim QNAP-ie pliku autorun...... Więc już teraz to kompletnie nie kumam...

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
być jest bo w 1. poście napisano, a ja pisałem z pamięci te 3 linijki :p

upload_2015-10-19_11-8-13.png