Pomoc Qnap traci połączenie z siecią LAN

jasperus

Entry Technician
Q Associate
4 Marzec 2014
58
7
8
44
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Witam
Mam trochę dziwny problem z moim TS-251+. Od kilku dni traci on widoczność w sieci lokalnej. Nie można wtedy połączyć się w żaden sposób, przez Web UI, SSH, FTP, Qfile, nie działa też plex. Jedynym sposobem połączenia się jest ręczne wyłączenie i ponowne włączenie przyciskiem power. Działa on wtedy przez jakiś czas, może kilka godzin po czym znowu go nie widać.
Zauważyłem, że jak pinguje jego lokalne IP to jest dostępny cały czas ale jak działa dobrze to ping wynosi ok 0.2ms, a w momencie gdy nie można się z nim połączyć jest to 3.5ms. Zmiana może niewielka ale dziwna, za każdym razem tak samo. Ping po kablach.
Nie zmieniłem nic w ustawieniach co mogłoby spowodować takie zachowanie. Update firmware też zrobiłem dopiero po zauważeniu problemu. Wczoraj też odłączyłem go od internetu usuwając bramę lokalną i DNS - myślałem, że to może być problemem.

Dziś rano po resecie zalogowałem się przez web UI i po jakimś czasie wyskoczył taki error:

busy.png


Qnap podłączony jest do switcha wraz z innymi urządzeniami i tylko z nim jest problem. Próbowałem zmienić kabel sieciowy i port w switchu.

Resource Monitor nie pokazuje żeby serwer był zbyt zajęty.

resource.png



Macie jakieś pomysły jak to zdiagnozować?

QTS 5.0.0.1986
 
Wszystko naprawiło się poprzez zmianę na inny port eth. Wychodzi na to, że drugi port jest wadliwy. Co prawda nie wiem dlaczego i do końca problemu nie rozwiązałem ale wszystko działa :)
 

Mogą Cię zainteresować

Odpowiedzi
11
Wyświetleń
{liczba}K
Inne
Usunięty użytkownik pigers
U

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Nie widać w sieci
  2. qnap traci połączenie ping działa
  3. qnap połaczenie lokalne
  4. problem z siecią
  5. nie można się połączyć przez LAn
  6. traci połączenie z siecią
  7. serwer traci połączenie z siecią TS-264
  8. zmieniłem port
  9. power problem
  10. Połączenie przez VPN i widoczność w sieci lokalnej
  11. serwer jest zbyt zajęty