Pomoc Qnap TS-119P II Nie mogę połączyć sie z serwerem AFP oraz TimeMachine

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

adimix

Passing Basics
Beginner
21 Marzec 2014
10
2
3
QNAP
TS-x19P II
Ethernet
1 GbE
Witam użytkowników tego forum.
To mój pierwszy post na tym forum. Cieszę się, że znalazłem forum o tej tematyce po polsku.
Przejdę do rzeczy:
Moja konfiguracja to MacBook Pro z 10.8.5 na pokładzie, router Netgear oraz switch (bezobsługowy) HP Pro Curve 1410-8G.
Qnap wersja 4.0.2, wgrany Qnap Fix dla Time Machine.
Laptop podłączony do switch wraz z NAS a router znajduje się w drugim pomieszczeniu. Wszystko spięte cablami nie używam WI-FI
Dwa dni temu NAS śmigał bez zastrzeżeń AFP i SMB.
Wcześniej używałem Time Machine ale później zrezygnowałem z kopji zapasowej, jednak przyszedł czas i stwierdziłem, że lepiej późno niż wcale.
Bez skutecznie próbowałem uruchomić Time Machine i wtedy dostęp poprzez AFP przestał działać (nie pamiętam co zchrzaniłem, że przez AFP nie działa)
Przeszukująć rożne źródła w necie trafiłem na taki temat:
Nawiązywanie połączeń ze starszymi usługami AFP
a więc heja, okno Terminal i wpisałem polecenia, bez zmian, następnie wpisałem ostatni wiersz w terminalu i wykonałem Relaunch Finder.
Hura! AFP zaczął śmigać bez zarzutu oraz pojawił się dysk Time Machine Backup.
No to start! na liczniku pozostało do ukończenia "kopji zapasowej": 2 dni...
dziś o 2:45 rano backup został przerwany nie wiem dlaczego dysk Time Machine zniknął a dostęp do serwer po przez AFP nie możliwy.
Poprzez SMB działa.

Czy ktoś może miał podobny problem i wie jak go rozwiązać?
 
na poczatek zrobiłbym update QNAP-a

QTS 4.0.5 Build 0117

[Change log]
Fixed - Cannot connect to Time Machine server using OSX 10.9
Fixed - PSD files uploaded by AFP could not be opened properly
Fixed - the absolute path traversal vulnerability (CVE-2013-7174).
(Note: this issue is applicable to QTS 4.0.x only)
Some minor bug fixes
 
Live Update mówi, że firmware jest aktualny, ale wrzuciłem obraz "manualnie" i coś się dzieje ;)co do Time machine czy jest jakaś opcja usunięcia poprzednich kopji zapasowych z NAS? bo nie mogę się nigdzie dokopać jedynie pokazuje mi aktualny "mount" Time Machine obraz...Wszystko jak na razie śmiga!
Dzięki!
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Mogą Cię zainteresować