Qnap Ts-212 czy może coś 4 dyskowego budżetowego?

Cena super. Trzeba się tam zarejestrować, żeby widzieć ceny i coś kupić?
 
moim zdaniem - 212 to najsłabszy model służący do absolutnie podstawowej działalności, udostępnianie plików + parę usług i koniec

jesli wiesz że bedziesz miał wiecej danych to kup model 4 dyskowy,431 ? , może coś tańszego, ale na dłuższą metę się opłaci.
Bez UPSa ? To poczekam aż sypnie się Ci firmware z powodu utraty napięcia, mieliśmy takich ludzi tutaj, UPSa kupili szybciej niż się spodziewali :p

schemat sieci dla QNAPa jest jeden słuszny - QNAP podłączony do switcha gigabitowego, switch do routera, reszta sprzętów do switcha.
Daje to maksymalną wydajność. Nie wierzysz, to czytaj na forum! Magia kosztuje 45 zł.

Ja na swojego rok zbierałem i cieszę się.

witam
proszę o podanie modelu lub linka jaki switch będzie się nadawał (5 portów wystarczy)
pozdrawiam
 
każdy switch gigabitowy - idziesz do sklepu i dostajesz do reki
każdy switch gigabitowy - idziesz do sklepu i dostajesz do reki
 
Dzisiaj przyszedł switch 8 portów TP-LINK TL-SG1008D. Koszt 98 zł.
 
No właśnie nie :)
Te co mam to jest napisane cat 5e ale czy wszystkie to nie wiem. Trzeba będzie wymienić. Napewno ten do Nas-a i od switcha plus do nettopa który będzie odtwarzać multimedia. Bo jeżeli mam do switcha dwie konsole podłączone ale nie potrzebuję 1Gb to nie muszę zmieniać?
 
jak Ci zlapie komunikacje 1Gb na zwyklych to dobrze ;)
bo jak nie, auc i wymiana ... albo ponowne zarobienie kabla
 
Na Thecusie pokazuje mi sieć 1000mb to chyba dobrze? Ale jak chcę coś skopiować plik który jest już na Nas-ie w inne miejsce to na trasfer 4 MB/s dramat z tym nie wiem co źle robię a nie mam żadnego file menagera do niego i wszystko robię z poziomu zmapowanego dysku w win7.
 
Na Thecusie pokazuje mi sieć 1000mb to chyba dobrze?
czyli polaczenie NAS <-> switch jest 1 Gb czyli OK !
Ale jak chcę coś skopiować plik który jest już na Nas-ie w inne miejsce to na trasfer 4 MB/s dramat z tym nie wiem co źle robię a nie mam żadnego file menagera do niego i wszystko robię z poziomu zmapowanego dysku w win7.

A lapek po Wifi podpiety ? Jesli tak to sam sobie jestes winien bo cala komunikacja leci po Wifi, co jest waskim gardlem!
 
No tak po wi-fi. Ale jak zapodam poprzez aplikację mobilną to leci super tylko aplikacja jest strasznie uproszczona i można po jednym folderze na raz ale prędkość super. Jak wcześniej podłączałem lapka po kablu to miałem 10MB/s spróbuję jeszcze teraz po wymianie routera i switcha tak jak piszesz.
 
dopytam jeszcze : dane z czego na co kopiujesz ?
 
Np. z dysku zew. Usb 3.0 na Nas lub np. film 4gigowy znajdujący się już na Nas-ie w jakimś folderze do innego folderu znajdującego się na tym samym dysku. W obu przypadkach transfer 4MB/s a poprzez aplikację w telefonie super. Walczyłem z tym przez dwa dni i dlatego chcę na qnapa zmienić bo on ma przynjmnie aplikację do zarządzania na pc.
 
jesli dysk jest podpiety do NASa to transer powiniem byc bardzo szybki
przenoszac dane po jednym dysku powinno dziac sie to szybko

w wiekszosci wypadkow jest jakis panel do zarzadzania plikami (nawet durna IOMEga ma ...)
 
Mi średnia kopiowania po kablu waha się między 30-38MB/s nieważne w którą stronę.
 
No właśnie nie ma. Jest jeden wbudowany ale nie ma żadnych komend typu kopiuj czy wklej tylko do przeglądania zawartości. No właśnie nie wiem co mam nie tak bo z telefonu jest super.
Ok. Thecus sprzedany. Qnap 212P po wielu rozterkach czy on czy coś czterodyskowego-kupiony za 550zł nowy. Jak mi w końcu zbraknie miejsca to zmienię. Wolałem kupić 212p i dysk niż samego qnapa ts-431 i zbierać dalej na dysk. Do tego dysk 3TB. Jutro odbieram a w weekend zabawa i pewnie posypią się pytania na forum;). Proszę mi podpowiedzieć czy kupić 3TB greena czy warto dopłacić 80 zł i kupić red'a. Dyski nie będą chodzić 24 na dobę. Do jutra muszę podjąć decyzję. Jeden, który był jako przenośny a wyląduje w nasie to 2TB green i nie wiem czy brać też greena czy nie.
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi w moim temacie.