Pomoc QNAP TS-215a - problem z dostępem do dysków poprzez sieć lan

johny91

Nowy użytkownik
Noobie
23 Czerwiec 2022
4
0
1
33
QNAP
TS-210
Ethernet
100 Mbps
Cześć wszystkim,

jestem tu nowy, więc jeśli coś będzie niezrozumiałe to proszę o informację, postaram się wytłumaczyć.

Mam problem z dostępem do serwera QNAP. Nie mogę wejść przez sieć LAN na dyski. Każdy z biura ma normalnie dostęp, mnie wczoraj odcięło w momencie czyszczenia danych (archiwizowanie plików z lat poprzednich).
W załączeniu przesyłam komunikat.

W momencie usuwania plików z Recycle (kosz Qnapa) przerwałem akcję przy 13 % (miałem do usunięcia 540 GB, przez 8h roboczych udało mi się usunąć 13%). Komputer zaczął strasznie mulić i zrobiłem restart. W międzyczasie wgrał się update systemu. Po ponownym uruchomieniu nie mogłem już wejść na serwer w celu przeglądania plików. Dzisiaj zrobiłem reset karty sieciowej, przywróciłem system sprzed tygodnia i nic. Wgrałem ponownie wszystkie aktualizacje systemu Windows 11 i dalej nic. Dioda statusu na Qnapie świeci się na kolor czerwony. Czy jest ktoś mi w stanie pomóc, co można zrobić, żeby wejść na serwer?
 
1655979320161.png

1655979387943.png

Zmieniam protokół na FTP i pokazał się taki komunikat jak wyżej. Jestem w stanie wyświetlać pliki za pomocą przeglądarki internetowej, ale muszę mieć dostęp do plików zdalnie z programu więc to nie wchodzi w grę.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. dioda systemu nie świeci
  2. jak usunąć serwer