Pomoc QNAP - TS-230 Świecąca czerwona dioda

szymon1989

Nowy użytkownik
Noobie
1 Luty 2024
6
0
1
35
QNAP
null
Ethernet
null
Witam,

Jestem nowym użytkownikiem na forum jednak chciałbym uzyskać od Was informację w sprawie moje QNAP:

Posiadam QNAP -TS-230 wczoraj na wieczór go wyłączyłem, dzisiaj rano wróciłem do biura i po jego włączeniu i odczekaniu aż się uruchomi, zaczął piszczeć kilka i zaświeciła się czerwona dioda.
Po zalogowaniu się do serwera ukazały mi się następujące błędy:

1.jpg


Podsumowując QNAP nie widzi mojego dysku na którym mam wszystkie projekty, czy to jest awaria dysku czy może coś innego.
Dodam jeszcze że kiedyś też miałem taką sytuację że zaświeciła się czerwona dioda ale jak go uruchomiłem ponownie normlanie zaczął działać i nie było problemu.
Prośba o pomoc w tej sprawie.
 

Załączniki

  • 2.jpg
    2.jpg
    16,5 KB · Wyświetleń: 15
Dzięki za zajęcie się tematem ale możesz jaśniej powiedzieć, bo nie za bardzo rozumiem nie jestem obeznany w tych sprawach, QNAP służył mi po prostu do pracy nic więcej ....

Co to jest ten RAID1 jak to zrobić ??

Czy uda się odzyskać dane z dysku którego teraz QNAP nie widzi ??
 
Wyciągnąłem jeden dysk i po podpięciu tylko tylko na którym miałem możliwość wejścia na serwer pojawiło się coś takiego jak w załączniku.

Dodatkowo jak wejdę na Pamięć masowa ---> Dyski ---> to dysk pokazuje mi jest że jest OK.

Czy ma ktoś pomysł co to może być bo z tego wynika że dysk raczej to nie jest
 

Załączniki

  • 3.jpg
    3.jpg
    35,6 KB · Wyświetleń: 18
Wyciągnąłem jeden dysk i po podpięciu tylko tylko na którym miałem możliwość wejścia na serwer pojawiło się coś takiego jak w załączniku.

Dodatkowo jak wejdę na Pamięć masowa ---> Dyski ---> to dysk pokazuje mi jest że jest OK.

Czy ma ktoś pomysł co to może być bo z tego wynika że dysk raczej to nie jest
Przecież masz informację że jednego dysku nie ma fizycznie bo go wyciągnąłeś?
Może jednak masz RAID1?
Znajdź znajomego informatyka to ci to ogarnie. Bo zaraz zrobisz sobie kuku i nie będziesz mieć danych.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. czerwona dioda
  2. awaria
  3. Nie widzi dysku