Pomoc QNAP TS-231P - jak uaktywnić SSL zakupiony w nazwa

rrud

Nowy użytkownik
Noobie
10 Październik 2024
6
0
1
50
QNAP
TS-219P
Ethernet
1 GbE
Pomóżcie proszę, bo nie mam pojęcia jak to załatwić. Poprzedni administrator się wyautował i zostawił NAS QNAP TS-231P z zakupionym, ale nie uaktywnionym SSL.
Certyfikat SSL w wersji RSA został zakupiony w nazwa.pl, ale nie wiem jak go uaktywnić. Nazwa.pl twierdzi, że wysłała mail weryfikujący na adres admin@tumojadomena.myqnapcloud.com, ale nie wiem jak tego maila odczytać.
Piszą mi, że alternatywnie można dodać rekord TXT do konfiguracji DNS domeny, ale też nie wiem, gdzie tego szukać dla takiej domeny.
Pobrałem 3 pliki RootCA : certumca-ctncasha2.pem, gscasha2.pem oraz nazwasslsha2.pem, ale też nie wiem co dalej...
Jak dziecko we mgle... Nie mam żadnego doświadczenia z myqnapcloud.
Pomóżcie
nazwa.pl SSL.png
 
LetsEncrypt zadziałało. Odświeżyło cert do stycznia.
Ale poprzedni administrator zakupił za niemałe pieniądze SSL RSA u tych z nazwa.pl
Skoro został zakupiony (nie do końca rozumiem dlaczego - może dla ochrony adresów IP) to chciałbym go jednak zastosować.
Tylko, że tu wracam do początku tego wątku i pytam jak tego dokonać?
 
Ale poprzedni administrator zakupił za niemałe pieniądze SSL RSA u tych z nazwa.pl
to i na dodatek w starszym standardzie RSA zamiast w ECDSA ..

masz wczytać cert, klucz prywatny i cert pośredni (root ca) w standardzie X.509 PEM
Replacing the Server Certificate | QTS 5.0.x , punkt 6.

póki nie zakończysz procedury z nazwa.pl nie dostaniesz certa i jego klucza.

w jakim standardzie są dostarczane pliki przez tego dostawce nie wiem (bo .. nie używam), ale pewnie ktoś już to robił w internecie.

powodzenia!

ja bym starał się wycofać z tej transakcji.
 
Dzięki za wszystkie Twoje wyjaśnienia i porady. Obawiam się, że wycofać się nie będzie łatwo, bo transakcja zakupu była wykonana chyba w lipcu.
Problemem jest tu ten techniczny adres email do którego nie wiem jak uzyskać dostęp (admin@mojadomena.myqnap.com). Czy jest jakiś sposób, aby uzyskać do niego dostęp?
 
Ale pisałem (choć ciężko się tam dobić).
Cytuję fragment odpowiedzi:
"... uprzejmie informuję, iż w sytuacji, gdy nie mają Państwo dostępu do technicznego adresu e-mail weryfikującego domenę, istnieje możliwość zmiany metody weryfikacji podczas wystawiania certyfikatu SSL. Istnieją dwie alternatywne metody weryfikacji:

1. Poprzez wgranie określonego pliku na serwer, na który kieruje domena (do folderu z plikami strony), dla której certyfikat ma zostać wystawiony.

2. Poprzez dodanie określonego rekordu TXT do konfiguracji DNS domeny, dla której certyfikat ma zostać wystawiony."

Problem w tym, że nie wiem jak skorzystać z 1. i 2. Nie widzę jaki plik wgrać i gdzie a także gdzie dostać się do konfiguracji rekordu TXT dla domeny mojadomena.myqnapcloud.com.
Pomóżcie!
 
Ale pisałem (choć ciężko się tam dobić).
Cytuję fragment odpowiedzi:
"... uprzejmie informuję, iż w sytuacji, gdy nie mają Państwo dostępu do technicznego adresu e-mail weryfikującego domenę, istnieje możliwość zmiany metody weryfikacji podczas wystawiania certyfikatu SSL. Istnieją dwie alternatywne metody weryfikacji:

1. Poprzez wgranie określonego pliku na serwer, na który kieruje domena (do folderu z plikami strony), dla której certyfikat ma zostać wystawiony.

2. Poprzez dodanie określonego rekordu TXT do konfiguracji DNS domeny, dla której certyfikat ma zostać wystawiony."

Problem w tym, że nie wiem jak skorzystać z 1. i 2. Nie widzę jaki plik wgrać i gdzie a także gdzie dostać się do konfiguracji rekordu TXT dla domeny mojadomena.myqnapcloud.com.
Pomóżcie!
Przepraszam nie rozumiem masz dostęp do panelu tego hostingu nie masz dostępu do poczty? i nie da się zrestartować Halsa do tej poczty której jesteś właścicielem?
 
Wybaczcie moja niewiedzę, ale nie jestem tu fachowcem. Sądziłem, że domena do której jest przywiązany mój NAS jest subdomeną myqnapcloud.com .
Mam dostęp do panelu nazwa.pl, gdzie zakupiony został SSL. Mam też dostęp do panelu myqnapcloud.com. Nie widzę tu dostępu do poczty...Panel QNAP.png
 
mailto:admin@tumojadomena.myqnapcloud.com -> ten adres albo jest przekierowany gdzieś co mozesz wyklikac w panelu klienta (nazwa.pl) albo oni udostępniają ci stronę ja gmail, onet.poczta gdzie logujesz się na ich portalu do swojej poczty tym adresem

qnap nie ma tu nic do rzeczy i tak jest to subdomena