Pomoc QNAP TS-251+ dostęp zdalny

SzymonWu

Passing Basics
Beginner
29 Grudzień 2018
21
0
1
33
QNAP
null
Ethernet
null
Cześć,
mój problem opisywałem tutaj:
https://forum.qnap.net.pl/threads/q...-po-dłuższym-wyłączeniu-odłączony-dysk.24917/
niestety nie mogę już wejść w wątek, wyskakuje za każdym razem błąd: "Wystąpił nieoczekiwany błąd. Spróbuj ponownie"

1. Serwer zaczął działać po restarcie routera wi fi, komputera i nasa. Działał ale teraz sprawa wygląda tak, że foldery współdzielone dostępne przez Qsync przez internet funkcjonują bez problemu. Natomiast dwa dyski zdalne dalej widnieją jako rozłączone. W czym leży problem?
upload_2019-1-2_12-24-54.png

/W qfinder NAS ma inne ip 192.168.1.1 a zdalne dyski na stronie mają końcówkę 5, może to jest problem?

2. Do plików chciałbym mieć dostęp zarówno w mieszkaniu, które służy jako moje biuro po sieci WI FI. Ale wyjeżdzając do klienta także chciałbym mieć dostęp do plików przez internet ale tylko tymczasowo. Pliki dostępne przez internet muszą funkcjonować jako dysk a nie przez www. Jak to ustawić?
Ustawiłem dwa dyski w magazyn iscsi a później zrobiłem dwa dyski zdalne na podstawie jakiś tutorialów youtubowych..

Pomóżcie, dziękuję Szymon


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6.0805
Model serwera: QNAP TS-251+
 
1. Na razie myślę żeby nie było dodatkowego backupu, w przyszłości kupię dysk zewnętrzny 3tb jeżeli jest taka potrzeba.
Odpowiedz sobie na pytanie jak bardzo ważne są dla Ciebie te dane. Niezależnie czy to sentymentalnie czy finansowo :)

Podepnę się, różnie piszą o MyQnapCloud, jest w końcu bezpieczny czy lepiej VPN?
W skrócie: nie jest. Lepiej VPN.

1. No dobrze, a backup na zwykły dysk zewnętrzny np seagate 3tb? Na razie finansów brak na drugiego Nasa
 
Będzie OK. Tylko należy pamiętać o odpowiednim obchodzeniu się z dyskiem (np. nie rzucać nim). Backupy należy robić cyklicznie.
I co bardzo ważne: trzeba kontrolować dane w kopii zapasowej. Czyli czy kopia się wykonała poprawnie - czy pliki nie są uszkodzone, czy otwierają się w programach, których używasz.
Sam miałem kiedyś przypadek dysku zewnętrznego (chyba Samsung, ale dysk Seagate, z 8 lat temu) gdzie dane zapisywały się tylko w teorii. Po otworzeniu pliku z dysku całe pliki były wypełnione zerami - czyli brak prawdziwej zawartości pliku.
 
Będzie OK. Tylko należy pamiętać o odpowiednim obchodzeniu się z dyskiem (np. nie rzucać nim). Backupy należy robić cyklicznie.
I co bardzo ważne: trzeba kontrolować dane w kopii zapasowej. Czyli czy kopia się wykonała poprawnie - czy pliki nie są uszkodzone, czy otwierają się w programach, których używasz.
Sam miałem kiedyś przypadek dysku zewnętrznego (chyba Samsung, ale dysk Seagate, z 8 lat temu) gdzie dane zapisywały się tylko w teorii. Po otworzeniu pliku z dysku całe pliki były wypełnione zerami - czyli brak prawdziwej zawartości pliku.
No dobra, czy chciałbyś mi pomóc z konfiguracją? Nie wiem jak pm napisać..
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. samsung brak zawartości
  2. odłączony dysk
  3. komunikator