Pomoc QNAP TS-253Be a zewnętrzna karta muzyczna na USB np. FiiO E10K Olympus 2

mikolaj_pl

Nowy użytkownik
Noobie
28 Listopad 2018
4
1
3
24
QNAP
null
Ethernet
null
Czy ktoś próbował korzystać z zewnętrznej karty muzycznej lepszej jakości podłączonej za pomocą USB i takie połączenie ma prawo działać?
Ktoś testował taki zestaw jak w tytule lub jakiś inny z dyskiem QNAP TS-253Be? Dysk już jest a kartę jeszcze dobieram.
 
Nie spodziewałem się takiego pytania lecz z chęcią odpowiem. Karta dźwiękowa bardzo przydaje się podczas otwierania plików audio umieszczonych w nas. Dodam, że nawet producent w/w nas coś takiego fabrycznie wrzucił do środka lecz niestety jest tam karta bardzo słabej jakości.
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333
Cześć, testowałem Creativa zewnętrznego na USB i się to nawet sprawdza tyle, że mój kochany nas strasznie śmieci w zasilaniu i moim zdaniem szum jaki generuje i brumienie (szczególnie słyszane przy głośnej muzyce) jest nie do zaakceptowania. Mam nadzieję, że u Ciebie będzie inaczej.
Natomiast jeśli chcesz przyzwoicie grającej muzyki to (moim zdaniem) lepiej zainwestować w raspberry pi z przyzwoitą kartą i zainstalować na tym Volumio albo Mode. Wedle mojej oceny to rozwiązanie da znacznie lepszy efekt, nie wspominając o funkcjonalności.
 
Sam rozpoznał z automatu. Jest jedno, ale. Karta była na liście kompatybilności.
Co do zasilania w twoim NAS jest, o ile się nie mylę, zewnętrzny zasilacz bez wiatraka i tym podobnych, więc może będzie ok. Chyba, że masz UPSa (przynajmniej powinieneś mieć), to wtedy on może być bardzo często źródłem sporych zakłóceń.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Sterowniki
  2. karta muzyczna