Pomoc QNAP TS-253Be - brak dostępu do SMB, panelu administratora i plików

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

gladiror

Nowy użytkownik
Noobie
6 Listopad 2019
2
0
1
38
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
1 GbE
Wersja oprogramowania Firmware: x.x.x Build 20YYMMDD
Model serwera: QNAP XX-XXX

Hej, mam problem z urządzeniem QNAP TS-253Be. Początkowo działało wszystko poprawnie. Skonfigurowałem je sobie, miałem dostęp do plików, panelu administratora itd. Niestety w pewnym momencie pojawiły się następujące objawy:
- urządzenie da się spingować (komp i QNAP w tej samej sieci LAN)
- Qfinder raz na jakiś czas (ciężko powiedzieć w jakich momentach) zaczyna widzieć QNAP'a
- brak dostepu do zawartości udostępnionych przez SMB
- brak dostępu do strony administracyjenej (nie uruchamia się wcale strona - tzn. blank page)
- Qsync synchronizuje katalogi z komputera (pojawia się informacja o synchronizacji)
- z tego co udało mi się zauważyć to przepięcie sieci LAN z portu 1 do portu 2 pozwala na wykrycie urządzenia przez Qfinder'a, ale jak wezmę opcję "Odśwież" to kolejny raz już go nie widzi.
- wersja 4.4.1.1101
- przez SSH też nie mogę się połączyć z urządzeniem

Moje pytanie jest w jaki sposób mogę dostać się do panelu administratora? Macie jakiś pomysł, bo przeszukałem już wiele stron i nic poza "restartem" ustawień nie znalazłem...
 
Cześć
Podziel problem na pół by dowiedzieć się gdzie zacząć szukać (urządzenie, czy jego konfiguracja):

1. Zgaś Qnap'a i wyciągnij dyski
2. Odpal Qnapa i zobacz czy stał się dostępny - czy możesz się do niego zalogować po SSH

Jeżeli NIE - coś z urządzeniem nie bangla


Jeżeli TAK - to by oznaczało, że problem leży gdzieś w konfiguracji czegoś zapisanego na wyciągniętych dyskach.

- z tego co czytam na stronie producenta - Twój Qnap wspiera technologię Hot-Plug (jeżeli tak) - PRZY WŁĄCZONYM NAS'ie zamontuj dyski w zatokach, zamontuj je będąc zalogowanym po SSH by uzyskać dostęp do plików i ustawień - teraz można próbować szukać rozwiązania.

Być może najnormalniej w świecie się zapchał? (miałem identyczne objawy) - pomogło dopiero to, co opisane poniżej: (nie widzę jednak Twojego modelu na liście dla tego rozwiązania, ale być może Cię gdzieś chociaż nakieruje)

My NAS hard drives are full and can't access the data to delete anything. -

Pozdrawiam i trzymam kciuki
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. problem z restartem ts-253be